• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Haftalık Puantaj Toplamı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

LİNDA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
68
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ekteki dosyamda puan sayfasından ay ismi seçerek hafta içi ve hafta sonu puantajları otomatik geliyor. Ve aynı tablo puantaj sayfasına akararılıyor. Burada bazen hafta içi manuel değişiklik yapıyorum. Ve bu değişiklikler Çalışma isimli sayfada 1,2,3,4,5 haftalara puantaj toplamları yansıyor. Örnek 1. hafta toplamı şu fırmülle alıyorum =TOPLA(PUANTAJ!H10:L10) ve diğer haftalarda puantaj sayfasındaki hafta içi aralıklarına göre manuel değiştiriyorum. Buradaki Haftalık toplamların puantaj sayfasındaki hafta aralıklarının değişmene bağlı olarak otomatik değişim nasıl yapabiliriz.

Ekli dosyalar

• EYLÜL KULÜP 2022.xlsm
    179.8 KB · Gösterim: 24
Çözüm
Merhaba I12 hücresine bu formülü yazıp sağa ve aşağı sürükleyerek deneyiniz.
Formül Dizi formülü olduğundan dolayı yazdıktan sonra ENTER ile değil CTRL + SHİFT +ENTER yaptıktan sonra sürüklemeyi yapınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Formül Dizi formülü olduğundan dolayı yazdıktan sonra ENTER ile değil CTRL + SHİFT +ENTER yaptıktan sonra sürüklemeyi yapınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

Kod:
Teşekkür ederim yardımınız için sayın VetExc ama hesaplama yapmadı 2 hafta da sadece toplam 10 saat olmasına rağmen 2 saat diğer haftalar tamamen boş geliyor

Teşekkür ederim yardımınız için sayın VetExc ama hesaplama yapmadı 2 hafta da sadece toplam 10 saat olmasına rağmen 2 saat diğer haftalar tamamen boş geliyor
Sayın VetExc şu uyarı şimdi farkettim ve uyguladım . Formül görevini yapıyor. Emeğinize sağlık çok çok teşekkür ederim. Affınıza sığınıyorum
"Formül Dizi formülü olduğundan dolayı yazdıktan sonra ENTER ile değil CTRL + SHİFT +ENTER yaptıktan sonra sürüklemeyi yapınız."

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri