Soru Hafta sonu ve Resmi Tatil Çalışmalarını Saydırma

yanginci34

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
46
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba, hayırlı günler;
Örnek dosyamda sorunumu açıklamaya çalıştım.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK FORM MESAİ.xlsx
    24.5 KB · Gösterim: 20

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
kanun kısmına çok hakim değilim ancak biraz matematikten anlarım :) 2 3 kişiyi manuel olarak elle yazıp örnek paylaşabilir misiniz.

KarıncaZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
269
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Merhaba Sayın yanginci34
Dosyanızda herhangi bir sorun soru vb şeye rastlamadım hiçbir açıklama yok. Sadece tablo var.
Sağ tarafta başlıklara göre toplam almak istiyorsanız EĞERSAY formülü işinizi görecektir.
İyi çalışmalar.

yanginci34

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
46
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

Ekli dosyalar

• ÖRNEK FORM MESAİ 2.xlsx
    27.2 KB · Gösterim: 2

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Hafta sonu başlığını formülledim. (Bir tane eğeri birleştir ile çoğalttım aslında uzun ve karmaşık bir formül değil.) Onun yanı sıra denkleştirme muhabbetine gelirsek vermiş olduğunuz örnekte herkes 5 gün çalışıyor 2 günde tatil yapıyo açıklamada 7 gün çalışan yazmışsınız. Adam 5 gün çalışıyosa nasıl denkleştirme almış sizin örneğinizde. O kısmı anlayamadığım için formül yapamadım.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK FORM MESAİ 2.xlsx
    32.4 KB · Gösterim: 4

yanginci34

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
46
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hafta sonu başlığını formülledim. (Bir tane eğeri birleştir ile çoğalttım aslında uzun ve karmaşık bir formül değil.) Onun yanı sıra denkleştirme muhabbetine gelirsek vermiş olduğunuz örnekte herkes 5 gün çalışıyor 2 günde tatil yapıyo açıklamada 7 gün çalışan yazmışsınız. Adam 5 gün çalışıyosa nasıl denkleştirme almış sizin örneğinizde. O kısmı anlayamadığım için formül yapamadım.
Öncelikle ilginiz için teşekkürler pazartesi den pazar a kadar deneme personel ile deneme personel2 çalışıyorlar ( kırmızı dolgu beyaz yazı ile belirtilenler ) fakat deneme personel2 devamında HD yani dinlenme verilmiş böylelikle sadece çalışmaları hafta sonuna gelenler yazılacak öte yandan deneme personel ise devamındaki günlerde çalışmaya devam ettiği için 1 hafta sonu çalışması 1 de denkleştirme olarak yazılması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK FORM MESAİ 2 (1).xlsx
    32 KB · Gösterim: 2

yanginci34

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
46
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Sayın yanginci34
Dosyanızda herhangi bir sorun soru vb şeye rastlamadım hiçbir açıklama yok. Sadece tablo var.
Sağ tarafta başlıklara göre toplam almak istiyorsanız EĞERSAY formülü işinizi görecektir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• isteğin yeri.jpg
    isteğin yeri.jpg
    394.2 KB · Gösterim: 6

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Öncelikle ilginiz için teşekkürler pazartesi den pazar a kadar deneme personel ile deneme personel2 çalışıyorlar ( kırmızı dolgu beyaz yazı ile belirtilenler ) fakat deneme personel2 devamında HD yani dinlenme verilmiş böylelikle sadece çalışmaları hafta sonuna gelenler yazılacak öte yandan deneme personel ise devamındaki günlerde çalışmaya devam ettiği için 1 hafta sonu çalışması 1 de denkleştirme olarak yazılması gerekiyor.

HD kelimelerini saydırmak yeterli olur mu

Ekli dosyalar

• ÖRNEK FORM MESAİ 2 (1).xlsx
    32.5 KB · Gösterim: 4

KarıncaZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
269
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Merhaba.
Dosyanızı inceledim. Resmi tatil ve hafta tatillerini kendiniz manuel yazmışsınız. Sistem otomatik olarak belirlememiş.

Hafta Sonlarını ve Resmi tatilleri manuel yazmaya devam edecekseniz EĞERSAY formülü yada ÇOKEĞERSAY formülleri işinizi görecektir. Sayıların ek bir sütunla işlemi tamamlayabilirsiniz. Örnek dosya ekte.

EĞER hafta sonlarını ve Resmi tatilleri tarihe göre sistem kendisi belirlesin, bu belirlemelere göre hesaplamalar otomatik aya göre değişsin istiyorsanız örnek bir dosyada ekte paylaşıyorum. bu durumda Resmi tatilleri belirlediğiniz ek bir sayfaya ihtiyacınız var. EĞER Cumartesi Pazar harici hafta sonu varsa her personel için ayrıca hafta sonlarının de belirlenmesi gerekir. Örnek dosya kişi bazlı ve saatlik giriş çıkışları hesaplamaktadır. Puantajdaki ilk tarihi değiştirince diğer günler ay gününe göre kendisi değişiyor. Sayfa koruması vardır ancak şifresi yoktur, sadece sehven formüller silinmesin diye bırakılmıştır. Resmi tatil ve Hafta sonlarının otomatik belirlenmesi renklenmesi ve bugünlerde yazılan verilere göre TOPLAMA ve saydırmaların yapılmasına bir örnek olsun diye paylaşılmıştır.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 2024_ORNEK_PUANTAJ.xls
    106 KB · Gösterim: 3
  • ORNEK_01.xlsx
    31.9 KB · Gösterim: 3

Konuyu okuyanlar