• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hafta sonlarını otomatik boyama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar,

İşyerinde tüm makinaların aylık kontrol kartları var.

Her ay bu formlardan çıktı alınıyor.

İşyerimiz Cumartesi-Pazar hafta sonları çalışmıyor.

Tarih seçtiğimizde dosyalardaki gibi o aya ait hafta sonları koyu renkli olsun ki çalışılmadığı belli olsun istiyorum.

Hatta mümkünse resmi tatillerde eklensin ve formülle, veri doğrulama ile olursa daha iyi olur.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• BAKIM KONTROL KARTLARI.XLSX
    2.9 MB · Gösterim: 9
Bende hemen hemen aynı yöntemle yapmıştım ama Sn userx çözmüş.
Ancak,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
satırını aşağıdaki kod ile değiştirirseniz daha şık olacak
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bende hemen hemen aynı yöntemle yapmıştım ama Sn userx çözmüş.
Ancak,
Kod:
satırını aşağıdaki kod ile değiştirirseniz daha şık olacak
Kod:
Alicimri bey, kodlamadan anlamıyorum, ama tam olarak nereyi değiştirmem lazım açıkçası iyice baktım göremedim.

Sayın makroeko

Ekteki dosyayı kontrol eder misiniz?
Sayın userx çok güzel olmuş elinize sağlık.

Yalnız buna benzer başka dosyalarda tutuyorum. Dosya değiştiğinde kodları olduğu kopyalayıp yapıştırırım. Ama hangi kısımlarını değiştirmem lazım kabaca tarif etme imkanınız varmı

Sayın userx çok güzel olmuş elinize sağlık.

Yalnız buna benzer başka dosyalarda tutuyorum. Dosya değiştiğinde kodları olduğu kopyalayıp yapıştırırım. Ama hangi kısımlarını değiştirmem lazım kabaca tarif etme imkanınız varmı
Mesaj#2 'deki dosya yeniden düzenlendi. Kodlarla ilgili açıklamalar eklendi. Kodları uygulayacağınız dosyalarınıza göre düzenlersiniz.
Takıldığınız yerde sitemize tekrar yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz.

Mesaj#2 'deki dosya yeniden düzenlendi. Kodlarla ilgili açıklamalar eklendi. Kodları uygulayacağınız dosyalarınıza göre düzenlersiniz.
Takıldığınız yerde sitemize tekrar yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz.
Harikasınız, emeğinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri