• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hafta İçi En son Fiyat

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
78
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım ;

Veri Sayfada bulunan veriler de Sayfa3 A sütununda bulunanan koşulların en son tarihe göre hafta içi fiyatı kaç para ise getirebilir mi ?
Eğer en son tarihe göre hafta içi fiyatı 0 ise bir önceki hafta içi fiyatı ne kadar ise onu getirebilir mi?
Toplama işlemi yapılmacaktır.
En son fiyatı tarihi en büyük olan kabul edilecektir. veriler orjinalinde 19973 satırdır.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• iş gününe göre son fiyat.xlsx
    93.2 KB · Gösterim: 8
merhabalar
aynı tarihte birden fazla fiyat oluyor burdan enson yazılan rakammı baz alınacak
1691923836195.png

Sn. Ersin Tunca B6 hücresine yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

I6 ya yazıp yazıp sağa ve aşağı sürükleyiniz.
NoT: U2:U2000 olarak yanlışlıkla yazmıştım U2:U20000 olarak güncelledim tekrar deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sy. VetExc ;

Hocam Verileri kontrol ettiğim de veriler doğru olmasına rağmen sonuç yanlış veya boş gelen var sebebi ne olabilir acaba

Sn. Ersin Tunca #5 nolu msj ı yazdıktan sonra formülde U sütunu aralığını 20 bin yapmam gerekirken Bir sıfır eksik yazıp 2000 yazmışım sonradan formülü güncelledim muhtemelen farketmemişsiniz... Eğer farketmişseniz ve halen yanlış sonuçlar alıyorsanız ; verdiğiniz örnek dosyada ben hatalı veya boş gelen sonuç göremedim. Hatalı gördüğünüz yerlerin olması gereken sonuçlarını ve neye göre hatalı veya boş sonuç geldiğini örneklendirebilir misiniz ?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri