• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Günlük girilen verilerin belirli bir süre sonra değiştirilmesini engelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ahmetozen34

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Aşağıdaki konum hakkında bilginiz var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Günlük veri girişi yapılan bir excel dosyam var. Yapılan veri girişlerinin örneğin 24 saatten sonra silinmesini veya değiştirilmesini istemiyorum. Pazartesi veri girişi yapıldıysa Salı ve sonrası günlerde Pazartesi girilen veri değiştirilemesin istiyorum .Excelin böyle bir özelliği var mıdır, yardımcı olabilirseniz sevinirim ? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    8.5 KB · Gösterim: 6
Deneyiniz; sayfa koruma şifresi 1234 siz istediğiniz bir şifreyi
ThisWorkbook.Sheets("Sheet1").Protect Password:="1234" kısmından değiştirebilirsiniz. Kodları ThisWorkbook modülüne yapıştırınız.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-24SAATKORUMASI.xlsm
    18 KB · Gösterim: 10

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Örnek.xlsm
    15.1 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Sayın Alicimri nin kodlarına ilave olarak;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam çok teşekkürler, ancak tarih sütununda herhangi bir veri yoksa bunları da geçmiş tarih olarak algılıyor ve değişiklik yaptırmıyor. Kodlamayı bu açıdan geliştirebilir miyiz ? Örnek dosya yüklüyorum. Mesela B23 hücresini tarih olmamasına rağmen değiştiremiyorum.

Ekli dosyalar

• Örnek Dosya.xlsm
    159.9 KB · Gösterim: 4
Tarih sütununuz a sütunu bu sütunda günün tarihinden eski tarihli satırlarda daha önceden veri yoksa işlem yapılıyor eğer veri varsa değişime izin vermiyor şifre istiyor siz ne istiyorsunuz

Ekli dosyalar

• frml.gif
    frml.gif
    2 MB · Gösterim: 5
Tarih sütununuz a sütunu bu sütunda günün tarihinden eski tarihli satırlarda daha önceden veri yoksa işlem yapılıyor eğer veri varsa değişime izin vermiyor şifre istiyor siz ne istiyorsunuz
Tarih sütunundaki hücre boş ise o satırdaki dataların değişmesinie izin versin istiyorum. Yani boş olması durumunu istisna olarak belirtebiliriz.

Hocam bir de boş tarih sütununa sadece bugün veya dün tarihlerinin girilmesini sağlayabilir miyiz. Mesela 02.08.2024 tarihinin girilmesine izin vermesin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri