• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Gün Ay yıl Hesabı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

acaraks

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar excel tabloda gün ay yıl hesabında yardımlarınızı talep ediyorum, Detaylı talebimi excel tabloda daha anlaşılır olur niyetiyle tablonun içerisinde yazdım. yardımlarınız için teşekkür ederim üstatlar.

Ekli dosyalar

• GÜN AY YIL HESABI.xlsx
    9.4 KB · Gösterim: 10
Çözüm
yazan yerine b2 deki hücreden
bugün yerine b2 den alması için
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

formül yaptığımda 20 yıl 10 ay gün yazıyor. günü ay yıl hesaplamada formülde karışıklık nerden geliyor.
olması gereken doğru tarihi söylerseniz formülü o şekilde ayarlana bilir (formül sonrasında neye ulaşmak istediğimizi bilmediğimden
amaç b3 deki tarihi 22 yıl 1 ay 28 gün yazdırmak ise aşağıdaki formülü deneye bilkirsiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
merhabalar
gün 4 mü olması gerekli yoksa 28 mi
kontrol edermisiniz
Kod:
1727705921688.png

üsta formül güzel olmuş elinize sağlık, burda bugün yazan yerine b2 deki hücreden b 4 deki hücrenin gün ay ını çıkartabilirmi.
Birde 20 yıl 10 ay 25 gün yapıyor ben manuel hesap yaptığımda, ama burda formül yaptığımda 20 yıl 10 ay gün yazıyor. günü ay yıl hesaplamada formülde karışıklık nerden geliyor.

Ekli dosyalar

• GÜN AY YIL HESABI.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 3
yazan yerine b2 deki hücreden
bugün yerine b2 den alması için
Kod:

formül yaptığımda 20 yıl 10 ay gün yazıyor. günü ay yıl hesaplamada formülde karışıklık nerden geliyor.
olması gereken doğru tarihi söylerseniz formülü o şekilde ayarlana bilir (formül sonrasında neye ulaşmak istediğimizi bilmediğimden
amaç b3 deki tarihi 22 yıl 1 ay 28 gün yazdırmak ise aşağıdaki formülü deneye bilkirsiniz
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri