• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru grafik değerlerini otomatik renklendirme

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
28
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba,
aşağıdaki örnekte olduğu gibi grafik değerleri 0'dan küçük ya da büyük olabiliyor, bu grafik her gün değişken değerlere sahip, dolayısıyla değerler o'dan büyük ya da küçük olması her gün değişebiliyor, kırmızı ya da yeşil rengi her gün manuel olarak yapıyorum, bu renklendirme otomatik yapılabilir mi?
Teşekkürler.

1728029601924.png

Merhaba,
aşağıdaki örnekte olduğu gibi grafik değerleri 0'dan küçük ya da büyük olabiliyor, bu grafik her gün değişken değerlere sahip, dolayısıyla değerler o'dan büyük ya da küçük olması her gün değişebiliyor, kırmızı ya da yeşil rengi her gün manuel olarak yapıyorum, bu renklendirme otomatik yapılabilir mi?
Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 28928
Grafikteki verilerin geldiği hücreleri Koşullu biçimlendirme ile biçimlendirebilirsiniz. örneğin verileriniz A1:A aralığında ise aralığı seçin Koşullu biçimlendirme Yeni kuralı seçerek =a1<0 yazıp biçimlendirme kısmına tıklayın dolgu rengini seçin sonra yeni kural seçiniz =A1>0 yazınız biçimlendirme kısmına tıklayıp dolgu rengini seçiniz

Grafikteki verilerin geldiği hücreleri Koşullu biçimlendirme ile biçimlendirebilirsiniz. örneğin verileriniz A1:A aralığında ise aralığı seçin Koşullu biçimlendirme Yeni kuralı seçerek =a1<0 yazıp biçimlendirme kısmına tıklayın dolgu rengini seçin sonra yeni kural seçiniz =A1>0 yazınız biçimlendirme kısmına tıklayıp dolgu rengini seçiniz
hücrelerde renk değerleri grafikte veri etiketlerine yansımıyor diye biliyorum. denedim şimdi yansımadı renkler

Merhaba,
Teşekkürle
Veri Etiketi biçim koduna bunu yazın
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Screenshot_13.png

yukarıda verdiğim biçim kodu yüzdeliklerde hata yapıyormuş şimdi kontrol ettim. Yüzdelik veriler için aşağıdaki biçimi kullanın
C:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
renklendirme ve yüzdelik gösterimi oldu sadece 0,75 gösterimini artık ,75 olarak gösteriyor, onu nasıl düzeltebiliriz?

renklendirme ve yüzdelik gösterimi oldu sadece 0,75 gösterimini artık ,75 olarak gösteriyor, onu nasıl düzeltebiliriz?
Hocam dosya paylasin uzerinde deneyelim. Bu bicimi de netten buldum bende çalıştı. Sizin dosyanin tam icerigini bilemedigim icin ezberden yapamiyorum

Geri