• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Google Haritalar Veri Alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Huzeyfe

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
.
Merhaba,
Ekteki dosyada son satır VBA hata veriyor.
Selenium yükledim. Chrome driver güncelledim. Framework 3.5 Yükledim.
Her şey tamam ama çalışmıyor. Nerede hata olabilir?

Ekli dosyalar

• WEB HARITA.xlsm
    15 KB · Gösterim: 6
  • FRAME.JPG
    FRAME.JPG
    51 KB · Gösterim: 7
  • library.JPG
    library.JPG
    50.1 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Selenium'un güvenlik sorunları, yarattığı riskler hakkında buraya uzun bir makale bırakabilirim ancak bilgisi olmadan fikri olan bir sürü insanın, genel olarak ülkemizdeki fanatik taraftarlığın, bir arama motoru ve yapay zeka soruları üzerinden bulduğu iki cevap ile yıllarını bu işlere vermiş işin uzmanlarından daha iyi bildiğini zanneden, Google araması ile hastalığına doktordan iyi tanı koyduğunu sananların dünyasında yaşadığımızı göz önünde bulundurduğumdan profesyonel ortamlar dışında bunları tartışmadığım için buraya yazmıyorum. Profesyonel olarak ben tercih eder miyim: ASLA demekle yetiniyorum.
Sorunuz ışığında şunu unutmayın web siteleri, etkileşimlerin hızını izleme, belirli JavaScript özelliklerinin örneğin...
.
Merhaba,
Ekteki dosyada son satır VBA hata veriyor.
Selenium yükledim. Chrome driver güncelledim. Framework 3.5 Yükledim.
Her şey tamam ama çalışmıyor. Nerede hata olabilir?
Selenium eklentisi chrome ile uyumlu değilse hata verir

Merhabalar,
*** Göndermiş olduğum dosya sizde çalıştı mı?
*** Çözüm için en baştan başlayalım siz olsaydınız nasıl yapardınız?

Haritalar ile ne yapmak istediğinize bağlı, belli bir bölgenin satış raporunu mu almak istiyorsunuz yada nüfus artış hesaplaması mı yapacaksınız ne tür bir işlem yapmak istiyorsunuz

Selenium'un güvenlik sorunları, yarattığı riskler hakkında buraya uzun bir makale bırakabilirim ancak bilgisi olmadan fikri olan bir sürü insanın, genel olarak ülkemizdeki fanatik taraftarlığın, bir arama motoru ve yapay zeka soruları üzerinden bulduğu iki cevap ile yıllarını bu işlere vermiş işin uzmanlarından daha iyi bildiğini zanneden, Google araması ile hastalığına doktordan iyi tanı koyduğunu sananların dünyasında yaşadığımızı göz önünde bulundurduğumdan profesyonel ortamlar dışında bunları tartışmadığım için buraya yazmıyorum. Profesyonel olarak ben tercih eder miyim: ASLA demekle yetiniyorum.
Sorunuz ışığında şunu unutmayın web siteleri, etkileşimlerin hızını izleme, belirli JavaScript özelliklerinin örneğin window.navigator.webdriver varlığını kontrol etme veya tipik otomasyon kalıplarını analiz etme gibi çeşitli yollarla Selenium kullanımını tespit edebilir. Meta, Microsoft, Amazon gibi kompleks algoritmalarla çalışan web hizmetlerinin bunu algılamak noktasında ufak tefek hileler ile aşabildiğiniz amatör ve yarı profesyonel siteler olmadığını unutmayın. Bu firmalar (Google, Bing, vb gibi) bu tip hizmetler için API satın almanızı ister. Selenium ile veri kazmaya çalıştığınızı tespit eden web servisleri karşınıza önce captcha, sonra multi layer captcha, daha sonra QR ve takiben çift katmanlı doğrulama güvenlik önlemlerini çıkartmaya başlayacaktır. Çalışmanızı yaparken ya API hizmeti satın almayı veya kurgunuzu bu senaryolara göre yapmayı düşünmelisiniz.

Çözüm
Haritalar ile ne yapmak istediğinize bağlı, belli bir bölgenin satış raporunu mu almak istiyorsunuz yada nüfus artış hesaplaması mı yapacaksınız ne tür bir işlem yapmak istiyorsunuz

Merhaba,
Bu uygulamayı yapmak istiyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri