• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Google Gibi Aramalı Açılır Liste

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

gy121

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ali ÖZ hoca tarafından çözülen dosyayı maalesef kendi dosyama uyarlayamadım. Kısaca açıklayacak olursam benim Liste, Giden Ve Rapor diye üç ayrı sayfam var. Ad Soyad ve malzeme adı olan bütün satırlara bu veri doğrulamayı yapmak istiyorum. Baş harflerini yazınca o harfteki liste açılsın. Veri doğrulama isim ve malzeme adında iki adet ad tanımlamadan verileri çekiyor. Ad tanımlamadaki formülü düzeltebilirmiyiz. Forumda aynı başlık altında tekrar bir soru sorduğum için herkesten tekrar çokça özür diliyorum.

Ekli dosyalar

• deneme.xlsx
    49.7 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Bu şekilde ekleyince birbirine bağlantılı oluyor. Benim yapmak istediğimde 3ü bağımsız şekilde arama yapıyor daha kolay bizim için.
Teşekkürler sayın Refaz
Rica ederim.
Eğer tek tek yapacaksanız yani bağımsız alttaki gibi kodu düzenleyin.ActiveSheet.Range("A4:G4").AutoFilter ekledim sadece.
Diğerlerinede eklersiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba

Uyarlamaya çalıştım. Kontrol edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• deneme_Ahmet_v1.xlsx
    53 KB · Gösterim: 13
Ben aşağıdaki işlem için bir ara uğraştım en son filtre ile dinamik arama kutusunda karar kıldım.
Alternatif olabilir.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    133.1 KB · Gösterim: 14
Ben aşağıdaki işlem için bir ara uğraştım en son filtre ile dinamik arama kutusunda karar kıldım.
Alternatif olabilir.
Merhaba.
Kodlarınıza alttaki gibi if kodlarını eklerseniz daha iyi olur bence.
Dosyayıincelerken gözüme çerptı.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba

Uyarlamaya çalıştım. Kontrol edebilirsiniz.
Hocam malzeme ismine karton ekledim. A/Z ye sıraladım. Baş harfleri yazınca o harfle başlayan çıkmıyor. Dolaylı formülündenmi kaynaklanıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221129-151534_Excel.jpg
    Screenshot_20221129-151534_Excel.jpg
    335 KB · Gösterim: 3
Merhaba.
Kodlarınıza alttaki gibi if kodlarını eklerseniz daha iyi olur bence.
Dosyayıincelerken gözüme çerptı.

C#:

Yada daha mantıklısı :)

C#:

Bu şekilde ekleyince birbirine bağlantılı oluyor. Benim yapmak istediğimde 3ü bağımsız şekilde arama yapıyor daha kolay bizim için.
Teşekkürler sayın Refaz

Teşekkürler sayın Refaz
Rica ederim.
Eğer tek tek yapacaksanız yani bağımsız alttaki gibi kodu düzenleyin.ActiveSheet.Range("A4:G4").AutoFilter ekledim sadece.
Diğerlerinede eklersiniz.

C#:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri