• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Giriş formu Hakkında

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
92
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Çalışma kitabım açıldıktan sonra giriş formum açılıyor .
Bense giriş formumun excel çalışma kitabımın açılmadan önce gelmesini ve eğer şifre doğruysa çalışma kitabımın açılmasını yanlışsa çalışma kitabımın açılmamasını istiyorum .Yardımcı olursanız sevinirim .

Ekli dosyalar

• xlsm çalışma.xlsm
    29.8 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Merhaba,
Giriş formunu X butonu ile kapatma işlemi için
BuÇalışmaKitabı bölümünde bulunan Workbook_Open kodlarını aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

UserForm1 kod bölümünde bulunan UserForm_QueryClose kodlarını da aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba,
İlgili kodları aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:
Kod:

Merhaba
Bu kodları başka bir çalışmama uyarladım .Hiçbirşeyde değiştirmedim .Ama giriş formu açıldığınca giriş yapmadan giriş formunu kapattığımda çalışma sayfası açık kalıyor.tıkladığımda giriş formu gelmeden sayfa açılıyor.bunun önüne nasıl geçebilirim .

Merhaba, uygulamada farklılık olabilir. Paylaştığım kodları ilk mesajdaki dosyanızda deneyerek paylaştım. UserForm açılınca Excel gizleniyor. Şifre doğru girilse Excel görünür oluyor, şifre hatalı girilirse Excel gizli olarak kalıyor. Uygulama yaptığınız dosyayı paylaşır mısınız?

Sayın Alparslan pdf alma ile ilgili de bazen sorun yaşıyorum .Bazen pdf çıkartırken bazen çıkartmıyor.Ben pdfleri DT sayfasında ilgili sütunda saklamak istiyorum.Ama ekstra masaüstünede atıyor.
Birde kullanıcıların sadece pdf açma yetkisi olmasını istiyorum.Sayfayı korumaya alıyorum bu seferde sayfa korumalı olduğu için kayıt etmiyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim .

Ekli dosyalar

• PROTOKOL.xlsm
    130.3 KB · Gösterim: 11
Merhaba,
Giriş formunda bulunan Workbook_Open kodlarını siliniz, bu kodların çalışması için resimdeki bölüm içinde pasif yaptığınız kodları aktif yapınız, o zaman Excel dosyasını açtığınız zaman sadece form görünür.
1633590382095.png

Pdf oluştururken herhangi bir hata vermedi, birkaç deneme yaptım hepsinde sorunsuz Pdf dosyalarını oluşturdu.
Pdf dosyalarını Excel dosyasının olduğu konuma oluşturuyor, Siz dosyayı masaüstünde kullanıyorsanız Pdf dosyaları da masaüstüne oluşturulur. Dosyaların masaüstüne oluşmasını istemiyorsanız, Pdf oluşturan kod içindeki ThisWorkbook.Path kısmını yerine sabit bir konum yazabilir ya da Excel dosyasını bir klasör içerisine taşıyıp, kısayol ile masaüstünden kullanabilirsiniz. Bu şekilde pdf dosyaları ilgili klasör içerisine kayıt edilir.

Korumalı sayfaya kayıt yapmak için öncelikle sayfa korumasını kaldırmalısınız.
anaform Protokol Oluştur isimli buton kodlarının ilk satırına
Sheets("DT").Unprotect "123" satırını,
son satıra yani End Sub satırının üzerine de Sheets("DT").Protect "123" satırını ekleyiniz.
Çift tırnak içerisindeki veri, sayfaya verilen koruma şifresidir, bu veriyi sayfaya vermek istediğiniz şifre ile değiştiriniz.
Unprotect ilgili sayfasının koruma şifresini iptal eder, Protect ise ilgili sayfaya koruma şifresi verir.

Merhaba
Sayın Alparslan yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Giriş formunda X (çıkış) butonuna basıp form kapandıktan sonra tekrar excel çalışma kitabına tıkladığımda sayfayı açıyor.Bunun önüne nasıl geçilebilir.
Birde örneğin;ben oluşturduğum pdfleri masaüstünde değilde C:\Users\tudes\Desktop konumlu firmalar isimli klasörde saklanmasını istiyorum .
ThisWorkbook.Path=C:\Users\tudes\Desktop\firmalar yazdığımda hata veriyor.Çift tırnak içersine aldığımda ise dosya ismi olarak algılıyor hepsini.
Kod:

Merhaba,
Giriş formunu X butonu ile kapatma işlemi için
BuÇalışmaKitabı bölümünde bulunan Workbook_Open kodlarını aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:

UserForm1 kod bölümünde bulunan UserForm_QueryClose kodlarını da aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:

Pdf dosyalarını klasöre kayıt etmek için
Masaüstünde firmalar isimli bir klasör oluşturup, Module2 içerisinde bulunan PDFOLUSTUR kodlarını aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:

Çözüm
Sayın Alparslan o kadar yardımcı oldunuz kii size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.
Aklımdaki birçok soruya cevap oldunuz .Çok sağolun .Emeğinize sağlık...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri