• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Gelir Vergisi dilimine göre Vergi Hesabı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

talip21

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
170
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar ekli dosyamda bulunan gelir vergisi matrahından gelir vergisi dilimlerine göre gelir vergisi kesintisi bulunacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sitemizde ve İnternet ortamında çok araştırma yaptım ama benim uygulamaya çalıştığım formülü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Vergi Matrahı.xlsx
    11.1 KB · Gösterim: 34
buradan formülleri alıp kendinize uyarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Gelir Vergisi Hesaplama.xlsx
    161.8 KB · Gösterim: 42
Maaş Vergi kesintisi çok farklı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

L4 Hücresine bu kodu yazın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Yukarıdaki kod Kümülatif gelir vergisi + Gelir vergisi matrahı üzerinden Gelir vergisini hesaplar.

L4 Hücresine bu kodu yazın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam kodları uyguladım. Günlerdir tüm sitelerde bununla ilgili formüller dosyalar indirdim hepsi eksik ve yanlış hesaplama yapıyordu. Gerçekten tam mevzuata uygun hesaplama yapıyor. Emeğinize ve bilginize sağlık. Çok teşekkür ederim.
--- Not : Bu kodu uyguladıktan sonramı başka sebepten mi oldu kopyala pasif duruma geçti. Kopyalama excel de yapamıyorum.

Hocam kodları uyguladım. Günlerdir tüm sitelerde bununla ilgili formüller dosyalar indirdim hepsi eksik ve yanlış hesaplama yapıyordu. Gerçekten tam mevzuata uygun hesaplama yapıyor. Emeğinize ve bilginize sağlık. Çok teşekkür ederim.
--- Not : Bu kodu uyguladıktan sonramı başka sebepten mi oldu kopyala pasif duruma geçti. Kopyalama excel de yapamıyorum.
Kopyala sorununu çözdüm. Tüm forum hocalarımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.
Yardımlaşma süper.
Formu hakkettiği yere inşallah getireceğiz.

Faydalı olabildiysek ne mutlu.

Faydalı olabildiysek ne mutlu.
hocam diyelim ki matrahımız 52 bin
paranın bir bölümü %20 bir bölümü de %27 den hesaplanması gerekli bunun için ne yapmamız gerekli
yukarıda anlatılan örnek paraya göre vergi dilimi hesaplama geçti ise geçen kısmı değilde tümü hesaplanıyor .
şimdiden teşekkürler

Sayi
hocam diyelim ki matrahımız 52 bin
paranın bir bölümü %20 bir bölümü de %27 den hesaplanması gerekli bunun için ne yapmamız gerekli
yukarıda anlatılan örnek paraya göre vergi dilimi hesaplama geçti ise geçen kısmı değilde tümü hesaplanıyor .
şimdiden teşekkürler
Sayın murat61 Forum sitemize hoş geldiniz.
Sorunuzu örnek belgeniz ile ayrı bir konu açarak sorabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

2021 yılı 2. dilim vergi matrahı 53.000 ve birinci dilim düştükten sonra %20 vergiye tabi. %27 için 53 bini geçmesi gerekir. Eğer 2020 yılına işlem yapıyorsanız vergi tablosunu düzenlemelisiniz. (2021 yılı için ücret gelirlerine uygulanacak gelir vergisi tarifesine göre 9.200; 2020 yılına göre 9.510 TL GV hesaplanır.)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri