• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formülün Güne göre Tarihi Vermesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlarım,

Dosyamın KULLANILAN İZİN sayfası F sütununa personelin izne çıkış tarihini G sütununa da izinden dönüş tarihini yazmaktayım. Bu verileri girince toplam izin günü hesaplamakta yarım gün varsa I sütununa manuel olarak girerek iznini kaydetmekteyim. İş yoğunluğu nedeniyle toplam izin günü yazarak F sütununa bugünün tarihini atmasını(E sütununda veri varsa), G sütununa da toplam izin gününe göre izin bitiş tarihini yazmasını talep ediyorum.

Örneğin KULLANILAN İZİN sayfası E sütununa 1 yazdığım da; F sütununa 20.12.2022 yazmasını, G sütuna da izin yine aynı tarihi yazmasını ancak 2 yazdığımda G sütununu 21.12.2022 olarak hesaplayacak formülü yazabilir misiniz?

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

• TEST YILLIK İZİN 2023.xlsm
    695.7 KB · Gösterim: 4
dener misiniz

Ekli dosyalar

• TEST YILLIK İZİN 2023.xlsm
    661.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Çok teşekkür ederim hocam, işiniz rast gide.

Günaydınlar azraep hocam,

bugün işlem için dosyayı açtığımda daha önce yazdığım tarihteki verilerin tarihinin bugün olduğunu farkettim. Yani dosyamın KULLANILAN İZİN sayfasının F sütunundaki formül =EĞER(E97<>"";BUGÜN();"") şeklinde olunca her zaman bugünün tarihini vermektedir.
Formül işlemin yapıldığı gün doğru ama sonraki günlerde aynı tarihi koruması gerekmektedir. Yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-19 at 08.59.35.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-19 at 08.59.35.jpeg
    53.4 KB · Gösterim: 5
tarihleri elle girilmesi gerekli bu duruma göre en azından çıkış tarihi elle girilirse
kaç günlük olduğu toplatılıp dönüşü hesaplanır
bugün formülü daha sonraki günler için hep hatalı olacak

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri