• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formülün başında bulunan @ işaretini kaldırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhama.
Ekte gönderdim dosyamda A dan Z ye ve Z den A ya sıralama kodu mevcut, kodlar gayet güzel çalışıyor, ancak kodu çalıştırdığımda,
örneğin R2 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu şekilde yazıyor,
bu şekilde oluncada bütün sonuçları getirmiyor, makro ile formüle gelen @ bu işareti nasıl kaldırabiliriz?
Normalde R2 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu şekilde ve
Kod:
bu şekilde gelmesi gerekiyor.

Bir türlü çözemedim, yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsm
    114.2 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhama.
Ekte gönderdim dosyamda A dan Z ye ve Z den A ya sıralama kodu mevcut, kodlar gayet güzel çalışıyor, ancak kodu çalıştırdığımda,
örneğin R2 hücresine
Kod:
bu şekilde yazıyor,
bu şekilde oluncada bütün sonuçları getirmiyor, makro ile formüle gelen @ bu işareti nasıl kaldırabiliriz?
Normalde R2 hücresine
Kod:
bu şekilde ve
Kod:

Deneyiniz;

Kod:
Ctrl tuşuna basılı tutun ve H tuşuna basın. Açılan pencereden aranan değere @ işaretini koyun. Yeni değer bölümünü boş bırakın ve tümünü değiştir deyin.
DİKKAT ! Seçenekler bölümünde Çalışma Sayfası ve Çalışma Kitabı seçenekleri var. Tercih yapabilirsin.

İlginiz için çok teşekkürler, bu işlemi makro ile yapabilir misiniz?

Sayın ASLAN7410,
Ben makro bilmem. Makro bilen üstadlar size yardımcı olacaktır.

Merhama.
örneğin R2 hücresine
Kod:
bu şekilde yazıyor,
Normalde R2 hücresine
Kod:
bu şekilde ve
Kod:

Deneyiniz;

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ÖRNEK.xlsm
    104.4 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Formülü bu şekilde yapmanız yeterli olur.

1727450439460.png

Sayın Galapagos, alternatif çözüm için çok teşekkürler.

Sayan SNNAY, size de çok teşekkür ederim, tam istediğim gibi oldu.

FormulaLocal ile Formula2R1C1 arasında ne fark varki, sonuçta ikiside aynı formül.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri