• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formüllerle Sütun Seçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
22
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki örnekte sütunseç formülü ile istemiş olduğum sütunları seçiyorum.Amacım eski versiyonlara göre yapmak istiyorum
G sütununda =KAYDIR(A2;;KAÇINCI($A$1;$A$1:$C$1;0)-1) bu formülü kullanıyorum
H sütununda =KAYDIR(A2;;KAÇINCI($C$1;$A$1:$C$1;0)-1) bu formülü kullanıyorum
Sonuçlar doğru geliyor ama tek bir formül ile yapılmasını istiyorum
=KAYDIR($A2;KAÇINCI($A2;$A$2:$A$100;0)-1;0):KAYDIR($A2;KAÇINCI($A2;$A$2:$A$100;0)-1;1)
bu formülü kullanıyorum istemiş olduğum sonuç doğru olarak gelmiyor yardımcı olurmusunuz selamlar

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    11.2 KB · Gösterim: 8
D2 hücresine =A2 ve E2 hücresine =C2 yazınız aşağıya doğru çoğaltınız

Tüm versiyonlarda geçerli olan formüldür. Hücre adresini birebir alırsınız , SÜTUNSEÇ ile zaten birden fazla sütuna veri yazıldığı için tablonuzda ki hangi verileri istiyorsanız kriterlerin olduğu hücre adreslerini yazarsınız yani D2 hücresine =A2 ve E2 hücresine =C2 yazarak aşağıya doğru çoğaltırsanız istediğiniz tabloyu elde edersiniz yada DÜŞEYARA kullanabilirsiniz Aranan değerin hangi sütunda ki verisini istiyorsanız D2 hücresine A2 yazınız E2 hücresine =DÜŞEYARA(D2;A2:C500;3;0) Yazarsınız yine istediğiniz verileri bulursunuz.

Tüm versiyonlarda geçerli olan formüldür. Hücre adresini birebir alırsınız , SÜTUNSEÇ ile zaten birden fazla sütuna veri yazıldığı için tablonuzda ki hangi verileri istiyorsanız kriterlerin olduğu hücre adreslerini yazarsınız yani D2 hücresine =A2 ve E2 hücresine =C2 yazarak aşağıya doğru çoğaltırsanız istediğiniz tabloyu elde edersiniz yada DÜŞEYARA kullanabilirsiniz Aranan değerin hangi sütunda ki verisini istiyorsanız D2 hücresine A2 yazınız E2 hücresine =DÜŞEYARA(D2;A2:C500;3;0) Yazarsınız yine istediğiniz verileri bulursunuz.

Teşekkür ederim hocam
KAYDIR($A2;KAÇINCI($A2;$A$2:$A$100;0)-1;0):KAYDIR($A2;KAÇINCI($A2;$A$2:$A$100;0)-1;1)
Bu formüle göre yapıyorum ama 3 sütun birden geliyor yardımcı olur musunuz selamlar

KTF ile olsun isterseniz ;
Kullanımı; sonucu dökmek istediğiniz hücreye
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yazınız

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-SÜTUNSEÇ.xlsm
    18.9 KB · Gösterim: 1
Çözüm
KTF ile olsun isterseniz ;
Kullanımı; sonucu dökmek istediğiniz hücreye
Kod:
yazınız

Kod:
Teşeekkür Ederim Hocam Her Zaman Olduğu Gibi Yine Yardimci Oldunuz
Size Zahmet Satirseç Kullanici Tanimli Fonksiyon Yazabilirmisimiz

Teşeekkür Ederim Hocam Her Zaman Olduğu Gibi Yine Yardimci Oldunuz
Size Zahmet Satirseç Kullanici Tanimli Fonksiyon Yazabilirmisimiz
Satırseç KTF ;
Kullanımı; sonucu dökmek istediğiniz hücreye;
Kod:
KTF;

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-STRSEÇ-STNSEÇ.xlsm
    21.8 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri