• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü formülleri rahatlatmak için basit formül yazma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

emrah_efe

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
3 sayfa çalışma ekranımda çok kasma donma oluyor. sorunun "MAKİNE KULLANIM" sayfasındaki 4. satırdan 18. satıra kadar olan formüllerden kaynaklandığını düşünüyoruz. örneğin D2 hücresine yazdığımız formülde hesaplamayı "EC" sayfasındaki "F" sütunundan alıyor. ve "F" sütunuda "AB" sayfasının "K" sütunuyla "N" sütunun çarparak buluyor. bu durumu excel çok karmaşık buluyor ve çözerken zorlanıyor. amacımız "MAKİNE KULLANIM" sayfasına formülü "EC" sayfasını hiç kullanmadan direk "AB"sayfasından çekmek. bunun için formüle çarpma işlemi eklemeliyiz. bu sorunumuza bir çare bulabilecek biri varmıdır hocalarımız yardımcı olurmu acaba.

Ekli dosyalar

• inbound8506171201024482553.xlsx
    1.7 MB · Gösterim: 10
EC sayfasındaki F sütununu otomatik kod yazdım kendisi hesaplıyor. MAKİNE KULLANIM sayfasındaki D sütunundaki formülün açıklamasını açıkça yazarsan ona da kod yazarım hızlanır. Formüller ne ile neyi çarpıp bölüyor anlayamadım sırası ile açıkça anlatırsan koda dönüştürürüm.

Ekli dosyalar

• inbound8506171201024482553.xlsb
    1.3 MB · Gösterim: 3
sayın emrah_efe Örnek dosyanız ektedir.
Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• inbound8506171201024482553.xlsm
    1.8 MB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri