• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Formülle yazılan sıra numarasını belirli sayı kadar atlama

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
113
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar A sütununa M2 deki sayıyı yazdırıp, A sütununa göre diğer sütunlardaki bilgileri formül ile aldırıyorum. Sayfa sonlarında aynı mahkemede görev yapanlar 2 ayrı sayfada gözükmemesi için üst sayfada kalan mahkeme sayısını J sütununa yazdırıyorum. A sütunundaki formülü J sütunundaki sayı kadar boş bırakıp, sonra kaldığı sayıdan devam edecek şekilde güncelleyebilir miyiz? Yani J71 de 2 yazdığından A72-A73 satırlarını boş bırakıp, A74 de 69 yazarak devam edecek Sayfa Koruması 7895123. Umarım anlatabilmişimdir? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• liste.xlsm
    201 KB · Gösterim: 14
Anlayan varsa, bana da anlatabilirse sevinirim.

Merhaba sayın SNNAY
A sütununda 1 den M2 sütunundaki sayıya kadar yazdıran formül var.
Eğer varsa J sütundaki sayı kadar boşluk bırakıp sıra no yazdırmaya devam edecek
Örnek J71 de 2 yazdığından A72-A73 satırlarına sıra no yazmayıp A74 de 69 yazarak sıra no yazdırmaya devam edecek

merhabalar
formülü a4 hücresine yazıp alt satırlara uygulayıp denermisiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba arkadaşlar A sütununa M2 deki sayıyı yazdırıp, A sütununa göre diğer sütunlardaki bilgileri formül ile aldırıyorum. Sayfa sonlarında aynı mahkemede görev yapanlar 2 ayrı sayfada gözükmemesi için üst sayfada kalan mahkeme sayısını J sütununa yazdırıyorum. A sütunundaki formülü J sütunundaki sayı kadar boş bırakıp, sonra kaldığı sayıdan devam edecek şekilde güncelleyebilir miyiz? Yani J71 de 2 yazdığından A72-A73 satırlarını boş bırakıp, A74 de 69 yazarak devam edecek Sayfa Koruması 7895123. Umarım anlatabilmişimdir? Teşekkür ederim.
Aşağıdaki formülü B4 hücresine yapıştırıp aşağıya kadar çekersen istediğin oluyor.
Eğer bu formülü A4 hücresine yapıştırır da aşağıya kadar çekersen A7 hücresinde Döngüsel Başvuruya giriyor ve aşayıya kadar da hata veriyor.
ASP.net:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Geri