• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formül ile veri alınması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
42
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar. bu formül için yaklaşık üç aydır sitelerde dolaşıp duruyorum, ilgilenmenizi bekliyor, kolaylıklar diliyorum. Dosyayı da ekledim.
Tablonun 1. bölümüne Aralık 2022 ayında Demirdağ'dan Dolan vagon adedini ve Tonunu, tablonun 2. bölümüne de yine Aralık 2022 ayına kadar olan Demirdağ'dan toplam Dolan vagon adedi ve Tonunu getirmesini.

Verinin getirileceği tablo satır sütun örneğidir.
Veri getirilecek sayfada İşyeri Adı Sütunu A8:A54,
Dolan Ton için C8,
Kümületif te seçilen aya kadar 2'şer atlayarak toplayacak Satır O8'e
Ocak
2022
2023
PROGRAM
TON
DolanBoşalanPROGRAM
TON
Dolan Boşalan
İŞYERİVagon Ad.TonVagon Ad.TonVagon Ad.TonVagon Ad.Ton
Amasya 0
Hacıbayram 515
Kemaliye Çaltı 0
Erzincan 45.595

Aylık Veri alınacak sayfa:

İşyeri adı sütunu E7:E1000,
Vagon Adedi Sütunu J7:J1000

Kümületif te seçilen aya kadar 2'şer atlayarak toplayacak

AY
OCAK
Vagon sayısıNetton
ÜİŞYERİ ADI TON

Elimde şöyle bir formüller var, uyarlanabilirmi

=TOPLA(KAYDIR('KKY DOLAN'!$J$7;;KAÇINCI("*"&$C$2;'KKY DOLAN'!$J$3:$BN$3;0)+(SATIR($A1)-1)*3+SÜTUN(A$1)-2;480))

=TOPLA.ÇARPIM((Eybis!$B$2:$B$285=İcmal!$A7)*(Eybis!$A$2:$A$285=İcmal!C$4)*SAYIYAÇEVİR(Eybis!$K$2:$K$285))

Ekli dosyalar

• Dosya.zip
    1.6 MB · Gösterim: 19
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Yük Taşıma.xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 1
Merhabalar sevgili üstadım. Öncelikle ilgilenmenizden dolayı çok teşekkür ederim. Tablonun formülü uzun süredir yapılamamıştı. Ancak formülü doğru dosyaya uyguladığımda çalışmadı. doğru dosyayı tekrar ekledim.
Birde dosyanın KKY DOLAN sayfasındaki C sütununda bulunan işyerleri ile KKY BOŞALAN sayfasandaki B sütununda bulunan işyerlerinin süzülerek "İşyeri Bz.Prg. Göre Dol-Boşl" sayfasındaki A8 sütunundan itibaren yazması gerekiyor. Çünkü işyerlerinde her ay dolan ve boşalan olmayabiliyor.

Şu zor günlerimizde böyle güzel insanların suallere cevap vermesi ne kadar güzel. Cenabu Allah işinizi gücünüzü rastgetirsin, hacı ağabeyinden selamlar.

Ekli dosyalar

• Yük Taşıması Erg 2023.7z
    1.8 MB · Gösterim: 2
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Yük Taşıması Erg 2023.zip
    2 MB · Gösterim: 3
Sevgili hocam, KKY DOLAN ve KKY BOŞALAN sayfalarındaki YIL ve AYLAR değiştirilerek formül uygulanmış, dosyada 8,9 tane daha tablo var, bu tablolar kod ile önceki sayfa düzenine göre çalışmakta. Bu nedenle formülü KKY DOLAN ve KKY BOŞALAN sayfalarında YIL ve AYLARDA değişiklik yapılmadan formül uygulanamaz mı, bu haliyle diğer tabloları bozuyor.
Birde osyanın KKY DOLAN sayfasındaki C sütununda bulunan işyerleri ile KKY BOŞALAN sayfasandaki B sütununda bulunan işyerlerinin birleştirilerek "İşyeri Bz.Prg. Göre Dol-Boşl" sayfasındaki A8 sütununa yazdırması için bir formül uygulayabilirmisiniz..

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Yük Taşıması.7z
    1.8 MB · Gösterim: 3
Hocam formüller tamam, ancak A sütunundaki formül dosyayı ve bilgisayarı kitliyor. Ne kapatılabiliyor, nede düzenlenebiliyor. Ekran görüntüsünü ekledim.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü.docx
    283.8 KB · Gösterim: 2
Sırala fonksiyonu kullanmıştım. Excel versiyonunuz desteklemiyor olabilir.
Alfabetik sıralamayı iptal ettim.

Ekli dosyalar

• Yük Taşıması2.zip
    2 MB · Gösterim: 5
Çözüm
Çok teşekkür ederim. Cenabu ALLAH işini rastgetirsin, Selam ve dua ile

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri