• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru FormListe ye değişkene göre sayfadan veri çekme ve veri gönderme

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
86
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı geceler herkese bir ricam olacak kıymetli üstat hocalarımdan.
Ben epey yol aldım gibi ama bir yerden sonra tıkandım.
Sorunum şöyle:

FormListe' de
TextBox2 de seçilen veri (Aynı zamanda Sayfa Adı) ilgili sayfanın istenen verilerini Listwiew 'e GETİR butonu ile çeksin.
TextBox2 ' deki seçili veri (Sayfa Adı) hangisi ise kaydet dediğimizde ilgili sayfanın ilgili yerlerine kayıt yapsın
TextBox2 ile görünen veri ile Listwiew' de görünüyorken. Yazdır dediğimizde. ilgili sayfayı aynı zamanda Yazdır sayfasına geçici olarak ekletip yazdırılsın.

Yani;
FormListeden GenelListe sayfasındaki işlemleri yapıyoruz ve TextBox2 ile örneğin A01A sayfasına yada A05A sayfasına ilgili verileri kaydediyoruz. umarım anlatabildim.

NOT: sayfalarda formüllü işlemler var bilginize.

Ekli dosyalar

• 02.png
    02.png
    102.8 KB · Gösterim: 1
  • 03.png
    03.png
    136.4 KB · Gösterim: 1
  • TEST.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 1
Sizede.Resimdeki gibi yaptım getirme olayını.

Sayfa araması 5 den başlattım bundan dolayı sayfa adlarını dosyanızdaki gibi devam edin.

1729198317810.png

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 0
Sayın hocam örnek eklerken 1.olarak exceli gizleme kodlarını pasif edin ikinci olarak sayfa koruma varsa ya kaldırın yada yazın.
Neyse resimdeki gibi olacak şifre yazan yere şifrenizi gireceksiniz ben deneyemedim.

Aynı mantıkla sayfa önizleme olayını yapabilirsiniz

1729199375068.png

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 0
Geri