• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Form verisi aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yakup_Sasmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekteki dosyamda form üzerine girdiğim verileri iki ayrı sayfaya kopyalanmasını istiyorum. "Form" sayfasından mavi kısmı "Veri" sayfasına aktarabiliyorum. Fakat "Form" sayfasından sarı kısmı "veri" sayfasına aktarırken zorlanıyorum.

Çalışmada yapmak istediğim:
- C7 ve C8 hücre verisi her satıra kopyalanacak

- sonra A16'dan başlayıp E16'ya kopyalanıp, E16 dolu ise sarı bölgedeki K28:28 aralığında E16 değeri bulunup, o sütundaki değerler yukarı doğru kopyalanıp "veri" sayfasındaki hücrelerine kopyalanacak. Sonra F16 not kısmı ile K7 not kısmı "-" ile birleştirip "veri" sayfasındaki "T" sütunundaki yerine yazılacak.
Örneği A16 hücresi "4". "4" sayısı K28:28 aralığında bulup K25:K6 arasındaki değerler kopyalanıp "veri" sayfasındaki J2:S2 yapıştırılacak.

- bu kopyalama yapılırken "Google" sayfasına da kopyalanmasını istiyorum.

Bu tür çalışmaları öğrenmeye çalışıyorum. Biraz denedim fakat tam yapamadım. Ben kopyalarken çerçeve kopyalanıyor. Ona engel olamadım. Sonradan farklı bir makro ile düzeltirim. Ama direk hücre değerini kopyalayamadım. Bu tür konularda incelemem gereken konular hangileri. Kendimi geliştirmek için bakmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• Tarama Formu.xlsx.xlsm
    97.7 KB · Gösterim: 4
Kodlarınıza biraz baktım kullanmış olduğunuz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yerine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu şekilde kullanırsanız sadece değerleri alır biçimleri almaz. müsait olduğumda diğer sorunlarınızlada ilgili işleleri yapmaya çalışacağım.

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Tarama Formu.xlsm
    41.8 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Kodlarınıza biraz baktım kullanmış olduğunuz
Kod:
yerine
Kod:
bu şekilde kullanırsanız sadece değerleri alır biçimleri almaz. müsait olduğumda diğer sorunlarınızlada ilgili işleleri yapmaya çalışacağım.
Teşekkür ederim :)

Dosyanız ektedir.
Merhabalar, elinize sağlık, istediğim gibi olmuş. Sadece tekrar veri girdiğimde "veri" ve "google" sayfasındaki verilerin altına eklenerek devam etmesini istiyorum. Bir de fotoğraf sutunundaki kutu içindeki "X" işaretini hücrede metin "X" olarak almamız mümkün müdür?

Dosyayı yeniledim.
Tekrar indirin.

Dosyayı yeniledim.
Tekrar indirin.
Hocam yine çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

Dosyamda "veri" sayfasında "hayvan grubu" boş olması lazımdı. "Tür" sutunu verisi geliyordu. Ben ufak bir dokunuş yaptım.

Son bişey daha isteyeceğim :)

- "veri" sayfasındaki "hayvan grubu" sutunu "Tür" sutununa göre dolmasını istiyorum. Örneğin: "Tür" sutununda "Yılan" varsa "hayvan grubu" sutununda "Sürüngen" yazsın, "Yarasa" yazıyorsa "Memeli" yazsın.

- "Her veri girişimde "veri" sayfasına ekleniyor ya belli zaman sonra ben başka bir düğme ile "Google" sayfasındaki verileri başka yere aktarıp "google" sayfasındaki verileri sileceğim. Sonra yeni veri girdiğimde "veri" sayfasına eklenen yeni veriler "veri" sayfasındaki numarası ile aynı olarak "google" sayfasına yine kaydetmeye başlayacağım.

Bunları da zamanız olunca yapabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Tarama Formu.xlsm
    47.3 KB · Gösterim: 7
#3 nolu mesajdaki dosyayı yeniledim.
Tekrar indirin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri