• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Form üzerinde düzeltme ve tekrar kayıt

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yakup_Sasmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, ekteki dosyaya veriler girip gün gün kayıtlar alıyorum. Verilerimi buradaki uzman arkadaşlar sayesinde başka bir sayfadaki alana satır satır kaydediyorum. Şimdi sormak istediğim. Bazen hatalı girişler yapılabiliyor ve günler sonra fark ediliyor. O gün yapılan kayıtları tarih filtresi ile forma geri getirip düzeltme yapıp tekrar kayıt alanındaki satırlara kayıt etmesini istiyorum. Düzeltme yaptıktan sonra eski kayıtlar silinsin veya yaptığım düzeltme eskisi ile değiştirilsin. Böyle bişey yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim.

Ekli dosyalar

• Form.xlsx
    19.1 KB · Gösterim: 5
Sayın Yakup bey
Üzerinde çalışabileceğimiz hiç kayıt yok. form üzerinde hangi hücre nereye gelecek belirtmemişsiniz. en kolayı kayıtlardan düzeltip düzeltilmiş kaydı forma almak şeklinde yol izlenmeli

Merhabalar,

Haklısınız şimdi ekliyorum. Bazen işlem tek satır olmuyor. Bu nedenle hangi tarihte sıkıntı varsa veriyi çağırıp güncelleme yapmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• Form.xlsx
    57.1 KB · Gösterim: 7
@Yakup_Sasmaz bey küçük hücrelere sayfadaki hangi veriler doldurulacak
t01t02t03t04t05t06t07t08t09t10t11t12t13t14t15t16t17t18t19t20
BBBBCCCC
CCCCCCCC
BBBBBBCCCCCC
CCCCCCCC
CCCBBBBCCCCC
CCCCCCCCCC
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
BBBBBBBBCCCCCCCC
C (>rmax)
B (rmin-rmax)
A (0-rmin m)
C (>rmax)
B (rmin-rmax)
A (0-rmin m)
C (>rmax)
B (rmin-rmax)
A (0-rmin m)
C (>rmax)

@Adnan bey, sizin ilk koyduğunuz A B C rakamları soldan sağa geliyor. Normal Veri giriş formunda "X" şeklinde olan karelere gelen harf veri sekmesinde satırlara harf olarak işleniyor.
1624512262498.png

Merhabalar, cevap bildirimi mail sisteminde spam klasörüne düşmüş, bu nedenle geç gördüm kusura bakmayın.

Yakup Bey Sanırım istediğiniz örnekteki gibi.

Ekli dosyalar

• Form.xlsm
    75 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Adnan Bey, evet tam olarak istediğim bu şekilde. Yaptıklarınızı kendimi geliştirmek adına çözmeye çalışıyorum. Çok teşekkür ederim.

Forma veri çektiğimizde A B C yazan yerlerde "X" olacak. Birde örneğin veriyi geri forma çağırdık. Formdaki tüm alanlar gelebilir mi? Düzenlemede tarih dahil hepsinde yapılabilir mi? Eksik giriş sapılan satır gördük ve bir satır daha yazdık. Yazdır dediğimde veri sayfasında yeni satır oluşturup eklemek yerine alttaki verinin üstüne yazıyor. Belki forma veriyi çekip düzenleme yapılınca önce veri sayfasındaki çağrılan verileri silip yeni verileri son satırdan itibaren kayıt edebiliriz. Sonra tarihe göre sıralama yapınca normal konumuna döner diye düşünüyorum. Yada yeni veri girilince satır ekle gibi bir şeyde yazılabilir sanırım. Çok karışık algoritmalar gibi geliyor bana :)

Yakup bey form üzerinde veri sayfasındaki tüm kayıtlar yok eğer yeni satır yapılırsa diğer bilgiler form üzerinde olmadığından kaybolur. Form üzerine harf yerine X koyarsak aynı değerler veri sayfasına aktarıldığından veri sayfasında da X olarak görülür. Form üzerinden yeni veri girişi yapılamaz veri sayfasında o tarihe ait kayıt bulunmak zorunda

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri