• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Fonksiyon Tanımlanmamış Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
86
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı geceler herkese, Programı Kurumun Pc sine ekledim ve sadece deneme verilerini silip gerçek verileri ekledim. Çalıştırdığımda resimdeki hatayı aldım. Sonra akşam eve gelince birde evde deniyeyim dedim ama aynı hata devam etti.
Bu arada verileri eklemediğim programda sorun yok hatasız çalışıyor.
Sorunumun hatası ve çözümünü yapabilecek kıymetli üstat hocalarıma ihtiyacım var.
Kullanıcı: admin
Şifre: 1

Ekli dosyalar

• 001.png
    001.png
    125.1 KB · Gösterim: 9
  • ARŞİV TAKİP 2024 DOLU.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 4
Çözüm
Ayrıca Excel bit farklıysada çalışmayabilir yani excel 32 ve 64 bit olayı için.
Yani kod excel 64bit versiyon için api kod yazıldıysa 32bitte çalışmayabilir yada tersi tabii if ile her iki versiyon için Api kodu yazıldıysa çalışması gerek.
Merhaba.
Yanılmıyorsam Api kodlar yok dosyada yani Declare ile başlayanlar örneğin max_Min_Normal_Form_Modul modüldeki gibi olanlar.

Hocam evet haklısınız galiba peki bu kodlar başka bilgisayara aktarılınca neden devre dışı kalırki. dediğinizi eski sağlamdan ekledim sorun yok ama yarın gene iş yerindeki bilgisayara ekleyince gene aynı hata olursa ne yapmalıyım sizce?

Hocam evet haklısınız galiba peki bu kodlar başka bilgisayara aktarılınca neden devre dışı kalırki. dediğinizi eski sağlamdan ekledim sorun yok ama yarın gene iş yerindeki bilgisayara ekleyince gene aynı hata olursa ne yapmalıyım sizce?
Bence hata olmaması lazım başka bilgisayarda çalıştırınca eğer dediğim eksik kodları eklediyseniz.

Ayrıca Excel bit farklıysada çalışmayabilir yani excel 32 ve 64 bit olayı için.
Yani kod excel 64bit versiyon için api kod yazıldıysa 32bitte çalışmayabilir yada tersi tabii if ile her iki versiyon için Api kodu yazıldıysa çalışması gerek.

Çözüm
Tamam hocam sağolun bu akşam konuyu kapatayım yarın olursa dediğiniz noktalara odaklanırım. Teşekkürler.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri