• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Fomül uygulaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
42
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Ekli dosyada =C30/60*$D$30 doğru sonuç veren böyle bir formül var, benim talebim tablodaki D30,D31,D32 satırlarından herhangi birine rakam girildiğinde D 34 hücresine girilen rakamın sonucunu yukarıdaki formüle göre yazsın, ilgilerinizi bekler, kolaylıklar dilerim.

Ekli dosyalar

• tren tehir ücreti hesaplama.xlsx
    38.9 KB · Gösterim: 3
Çözüm
peki d30 a rakam yazınca formül işlem yapıyor
*yht- yolcu treni -yük treni kısmına aynı anda bilgi giriş olma durumu varmı
eğer sadece 1 tane giriş yapılacaksa
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
merhabalar
anladığım kadarı ile siz d34 e rakam yazacaksınız d30 da olması gereken sonucu verecek
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
d34 e rakam yazıp formülü denermisiniz

Soruyu tam anlatamadım. D34 deki formül, YHT satırının hizasındaki D30 hücresine rakam girildiğinde ona işlem yapacak. YOLCU TRENİ satırının hizasındaki D31 hücresine rakam girildiğinde ona işlem yapacak, YÜK TRENİ satırının hizasındaki D32 hücresine rakam girildiğinde ona işlem yapacak. Emin değilim ama formül YADA veyahut EĞER işemi ilemi yapılması gerekiyor.

peki d30 a rakam yazınca formül işlem yapıyor
*yht- yolcu treni -yük treni kısmına aynı anda bilgi giriş olma durumu varmı
eğer sadece 1 tane giriş yapılacaksa
Kod:

Çözüm
Evet 3 trene de veri girişi olabilir

3 veri girişi olması durumda nasıl hesaplanacak açıklarsanır manuel örnekleme yapabilirseniz iyi olur

ŞİMDİLİK İŞİMİ GÖRDÜ, ELİNİZE SAĞLIK

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri