• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru fiş numarasına göre veri getirme

batuhandl

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekteki örnek excelde aynı fiş numarasına denk gelen hesap kodu numaralarını manuel olarak e sütununa yazdım(ilk 4 satırı yazdım kalanı için de gerekli tabi). Bunun için makro olmadan formül oluşturabilir miyiz.?
Gerçek dosyalarda bunun gibi binlerce satır var ve aynı fiş numarasına denk gelen 3'den fazla hesap kodu da olabilir. Aynı fiş numarasına isabet eden hesap kodu değerlerini aynı hücreye yazma gibi zorunluluğum da yok yan yana da gelebilir.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    9.4 KB · Gösterim: 11
Merhaba, elle doldurulan kısımda neden hs. Kodu 100 yok ? Örneğin fiş no :8001

Merhabalar,

Ekteki örnek excelde aynı fiş numarasına denk gelen hesap kodu numaralarını manuel olarak e sütununa yazdım(ilk 4 satırı yazdım kalanı için de gerekli tabi). Bunun için makro olmadan formül oluşturabilir miyiz.?
Gerçek dosyalarda bunun gibi binlerce satır var ve aynı fiş numarasına denk gelen 3'den fazla hesap kodu da olabilir. Aynı fiş numarasına isabet eden hesap kodu değerlerini aynı hücreye yazma gibi zorunluluğum da yok yan yana da gelebilir.

Teşekkürler
Deneyiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Soruma yanıt gelmedi. Ama bu formül de işinizi görür
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Geri