• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü firma ismine göre aylık toplam litreyi bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

KORAY

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar .benim bir excell dosyam var yakıt takibi yapıyorum ,hangi firmanın aylık kaç litre aldığını başka bir sayfaya yazdırmak istiyorum .yardımlarınız bekliyorum. link

Ekli dosyalar

• YAKIT TAKİP.xlsx
    417.1 KB · Gösterim: 12
Çözüm
Merhaba Eki İnceleyiniz. Toplam tutarın Genel Tutarla uyuşmamasının sebepleri de bazı firmaların isimleri eşleşmiyor farklı yazmışsınız bazı plakalar firmalara tanımlanmadığı için firma ismi yok yazıyor ama yakıt verilmiş... bu tür hatalarınızı düzeltirseniz sorununuz pek olmaz.
plaka bazında bir deneme

Ekli dosyalar

• YAKIT TAKİP.xlsx
    542.2 KB · Gösterim: 4
Merhaba KORAY,
Dosyan hayli bir karışık bu kapsamda istediğin veriye bu dosya düzeni ile ulaşamayabilirsin.
SEYYAR-YAKIT-ÇIKIŞ sekmesindeki verileri sistemden mi çekiyorsun manuel mi işliyorsun?
Çok basit bir yöntem olan PivotTable ile sonuca ulaşabilecek iken birleştirilmiş hücreler, tarihler vs.. gibi düzensiz başlıklardan ötürü sonuca ulaşabilmek dolayısı ile zorlaşıyor.

Önerim tarihleri üst kısımda birleştirerek değil bir tarih başlığı açarak alt alta doğru yazdırman ve isteğe uyarlanmış kısımdan 0LT değil sayıyı seçerek LT yi yeni bir satır açarak ve BİRİM başlığı altında yazdırman ve son olarak gece-gündüz başlıklarını birleştirmeden yapman uygun olacaktır. Sonrasında çok kısa bir zaman diliminde istediğin veriye ulaşabilirsin.

Dilersen internet üzerinden PivotTable örneklerine bir bak faydalı olacaktır.

İyi çalışmalar.

Merhaba KORAY,
Dosyan hayli bir karışık bu kapsamda istediğin veriye bu dosya düzeni ile ulaşamayabilirsin.
SEYYAR-YAKIT-ÇIKIŞ sekmesindeki verileri sistemden mi çekiyorsun manuel mi işliyorsun?
Çok basit bir yöntem olan PivotTable ile sonuca ulaşabilecek iken birleştirilmiş hücreler, tarihler vs.. gibi düzensiz başlıklardan ötürü sonuca ulaşabilmek dolayısı ile zorlaşıyor.

Önerim tarihleri üst kısımda birleştirerek değil bir tarih başlığı açarak alt alta doğru yazdırman ve isteğe uyarlanmış kısımdan 0LT değil sayıyı seçerek LT yi yeni bir satır açarak ve BİRİM başlığı altında yazdırman ve son olarak gece-gündüz başlıklarını birleştirmeden yapman uygun olacaktır. Sonrasında çok kısa bir zaman diliminde istediğin veriye ulaşabilirsin.

Dilersen internet üzerinden PivotTable örneklerine bir bak faydalı olacaktır.

İyi çalışmalar.
öneriniz için çok teşekkür ederim dikkate alacağım mutlaka girişleri manuel olarak yapıyorum .daha önce o şekilde bir tablo vardı gece ve gündüz verilen yakıtları gözle görmediği için yanılmalar oluyordu bu şekilde yapma nedenim de yine bu yüzden yani filtre yapmadan fiş numarası ile her şeyi görüp karşılaştırma yapabilmek .anlattığınız tabloya bir örnek çalışma da olsa daha kolay olurdu benim için .

Merhaba Eki İnceleyiniz. Toplam tutarın Genel Tutarla uyuşmamasının sebepleri de bazı firmaların isimleri eşleşmiyor farklı yazmışsınız bazı plakalar firmalara tanımlanmadığı için firma ismi yok yazıyor ama yakıt verilmiş... bu tür hatalarınızı düzeltirseniz sorununuz pek olmaz.

Ekli dosyalar

• YAKIT TAKİP.xlsx
    422.5 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri