• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtrelenmiş sütundaki Benzersiz sayısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

talebeyim

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
13
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba kullanmış olduğum aşağıdaki gibi bir formülüm var.

Formül İlgili sütun aralığındaki Benzersizleri sayıyor.

Ben bu formülü Filtrelediklerimin benzersizlerini sayması için dinamik yapmak istiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür Ederim.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Merhaba Filtreleme kriteriniz NE İSE formül içine uygulayıp sonuca ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkin 5 nolu mesajdaki dosyada bunun ile ilgili çok net örnekler var idi..

Yok formülü değiştirmeden diyorsanız yeni formül bayağı karmaşık bir hal alacaktır. Aşağıdaki formül gibi. Dizi formülüdür. Ctrl + shift + enter gerektirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba Filtreleme kriteriniz NE İSE formül içine uygulayıp sonuca ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkin 5 nolu mesajdaki dosyada bunun ile ilgili çok net örnekler var idi..

Yok formülü değiştirmeden diyorsanız yeni formül bayağı karmaşık bir hal alacaktır. Aşağıdaki formül gibi. Dizi formülüdür. Ctrl + shift + enter gerektirir.

Kod:

Çözüm
Hocam Hassasiyetiniz ve yardımlarınız için Çok Teşekkür Ederim.
Emeklerinize sağlık

(Konu çözülmüştür.)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri