• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtrelenmiş hücreleri belli kritere göre saydırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
49
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekteki dosyada Ana Sayfada filtre uyguladığımda aşağıdaki iki formül de filtre sonucu gizlenmiş hücreleri ortalamaya dahil etmiyor.

=YUVARLA(TOPLAMA(1;7;I7:I49);0)
=YUVARLA(ALTTOPLAM(109;I7:I49)/ALTTOPLAM(102;I7:I49);0)

Aşağıdaki formül de Ana Sayfada (AV4-AW4) U7:X49 hücrelerindeki sayıları T7:T49 hücrelerindeki sayılarla karşılaştırarak bu sayılardan küçük ve eşitlerin toplamını veriyor. Fakat filtre uygulandığında gizlenmiş hücreleri de toplama dahil ediyor. Yukarıdaki formüller gibi burda da filtrelenmiş hücrelerin toplama dahil edilmemesini istiyorum. Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.

=TOPLA.ÇARPIM(--(U7:X49<=T7:T49)*(T7:T49<>""))

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-deneme (1).xlsb
    458.3 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Merhabalar,

Ekteki dosyada Ana Sayfada filtre uyguladığımda aşağıdaki iki formül de filtre sonucu gizlenmiş hücreleri ortalamaya dahil etmiyor.

Aşağıdaki formül de Ana Sayfada (AV4-AW4) U7:X49 hücrelerindeki sayıları T7:T49 hücrelerindeki sayılarla karşılaştırarak bu sayılardan küçük ve eşitlerin toplamını veriyor. Fakat filtre uygulandığında gizlenmiş hücreleri de toplama dahil ediyor. Yukarıdaki formüller gibi burda da filtrelenmiş hücrelerin toplama dahil edilmemesini istiyorum. Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.
Deneyiniz
AV Sütununa
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
AW sütununa
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
olur ustaaa googleye enerji kokoreç yazdınmı çıkar bilgilerim

Merhabalar,

Deneyiniz
AV Sütununa
Kod:
AW sütununa
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-DNM.xlsb
    463 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri