• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtreleme Makrosu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

sinarinho

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba BURADA YAPTIĞINIZ makroya bakmak istedim fakat yetkiniz yoktur diye bir hata alıyorum.

Not:1 Esas dosyada yaklaşık 80 bin satır olduğu için filtreleme fonksiyonu tam olarak çalışmıyor bu yüzden makro gerekli.
Not2: Office sürümüm 2016, 32 bit.
Örnek dosyada ANA SAYFA bölümünde yer alan ÜRÜNLER sütunundaki ürünleri; ARAMA sayfasından arama butonu ile bulabilmek istiyorum.
ARAMA butonunda ÖRN: defter arattığımızda; ana sayfada ürünler bölümünde defter satan tedarikçilerin verileri de sıralansın.
ARAMA butonunda aramayı ilk 3 harfi yazdıktan sonra dökümünü sağlayabilir miyiz? mesela KAL yazdığımda KALEM, KALIP, KALEMLİK tedarikçilerinin tümünü dökecek şekilde yapabilir miyiz?
Detaylı yazabilmek adına uzattığım için özür dilerim, yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• FİLTRELEME MAKROSU.xlsx
    9.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhaba BURADA YAPTIĞINIZ makroya bakmak istedim fakat yetkiniz yoktur diye bir hata alıyorum.

Not:1 Esas dosyada yaklaşık 80 bin satır olduğu için filtreleme fonksiyonu tam olarak çalışmıyor bu yüzden makro gerekli.
Örnek dosyada ANA SAYFA bölümünde yer alan ÜRÜNLER sütunundaki ürünleri; ARAMA sayfasından arama butonu ile bulabilmek istiyorum.
ARAMA butonunda ÖRN: defter arattığımızda; ana sayfada ürünler bölümünde defter satan tedarikçilerin verileri de sıralansın.
ARAMA butonunda aramayı ilk 3 harfi yazdıktan sonra dökümünü sağlayabilir miyiz? mesela KAL yazdığımda KALEM, KALIP, KALEMLİK tedarikçilerinin tümünü dökecek şekilde yapabilir miyiz?
Detaylı yazabilmek adına uzattığım için...
Örnek dosyanızda ne ANA SAYFA ne de ARAMA sayfasında ÜRÜNLER Sütununu yok.
Hata aldığınız makro da yok.
Ayrıca örneğinizdeki ANA SAYFAda birkaç tane de olsa veri satırı olmalı.

Detaylı yazabilmek adına uzattığım için özür dilerim, yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim
İstediğiniz uyarlamayı yapınız.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELEME MAKROSU.xlsm
    20.1 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Örnek dosyanızda ne ANA SAYFA ne de ARAMA sayfasında ÜRÜNLER Sütununu yok.
Hata aldığınız makro da yok.
Ayrıca örneğinizdeki ANA SAYFAda birkaç tane de olsa veri satırı olmalı.
ana sayfa ve arama sayfa şeklinde alta yer alıyor

H2 sütununa veri girdiğinizde ENTER e basınız sayfada ki değişiklikle tetiklenir arama butonu yazan yere basmanıza gerek yok

ana sayfa ve arama sayfa şeklinde alta yer alıyor

Ben sayfaların olup, olmadığını sormadım, bu sayfalarda sütun başlığı olarak ÜRÜNLER yok.
Orijinal dosyanıza uygun örnek dosya eklerseniz daha çabuk sonuca ulaşırsınız.
Not SNNAYın mesajında #7 mesajdaki resim sorunuza cevap değil, ANA SAYFA sekmesinin üzerinde sağ tıkla çıkan listede kod görüntüle ye tıklayın sorunuza cevap olan kodlar orada.

ADO ile yapılmış alternatif, küçük, büyük harf duyarlıdır.

Ekli dosyalar

• FİLTRELE.xlsm
    19.7 KB · Gösterim: 10
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri