• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Filtreleme İşlemi

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

sayfaya filtreme işlemi uygulayıp filtreleri kaldırdığımda gizli olan satırları göstermektedir. Satırları açmadan filtrelemeyi iptal edebiir miyiz?

merhabalar
ben kendi çalışmalrımda bu tür durumlar için yardımcı sütun kullanıp ikinci bir veri belirliyorum(renk olabilir) yada uzun süre kullanmayacağım veriler ise manuel hücre yüksekliğini sıfırlıyorum

Filitre uyguladığınız satır(lar)ın sonunda veriler ne ? Atıyorum sütunların toplamı mı ?

Dosya yapınızı bilmediğimden afaki çözüm
Filtreleme yapmadan önce gerekli sütunları gizleyin
Sayfada filtre yok iken A1 hücresini seçtiğinizde (SelectionChange) veri olan gizli ve görünen satırların yüksekliklerini bir diziye atıyor.
F1 hücresinde ALTTOPLAM fonksiyonu var, A sütunundaki görünen hücreleri sayıyor, filtreleme yapınca yeni görünen hücreleri yeniden sayıyor ve sayfanın Calculate olayını tetikliyor.
Filtrelemeyi kaldırınca dizideki değerlere göre tekrar satır yüksekliklerini eskiye döndürüyor.
Satırların gizlenmesinden sonra, A1 hücresi seçili kalmalı
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Dene.xlsm
    17.2 KB · Gösterim: 1
Geri