• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtre Sonuçlarını Başka Sayfaya Aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
46
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, ekteki dosyamda Basketbol sayfasında filtreleme sonuçlarının (B:S sütunlarındaki verilerin) Analiz sayfasında B:S sütunlarına aktarılmasını istiyorum. İnternette başka bir forumda bulduğum şu kod istediğimi gerçekleştiriyor fakat bu kodu dosyama uyarlayamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• basket.xlsm
    747.4 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Hocam, öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Birincisi Basketbol sayfasında verdiğiniz birinci kodla aktar dediğimde Analiz sayfasındaki tüm eski verilerin (B6:S100 aralığı) silinmesi daha iyi olacak.

İkincisi, Basketbol sayfasındaki AB:AC sütunlarına aktarılacak veri Analiz sayfasındaki AL4:AM4 hücrelerindeki veriler olursa daha iyi olacak.

Üçüncüsü ise sizin verdiğiniz birinci kod ile Aktar dediğimde Basketbol sayfasındaki filtreler kalsın, temizlenmesin.

Size zahmet olacak fakat belli yaştan yardım almadan birşey yapılamıyor.
Deneyiniz
Basketbol sayfasında Filtrelenen verileri Analiz sayfasını temizleyip Analiz sayfasına aktarır Analiz Sayfasında ki AL:AM Sütunundaki verileri Basketbol sayfasında ki AB:AC sütununa...
Merhabalar, ekteki dosyamda Basketbol sayfasında filtreleme sonuçlarının (B:S sütunlarındaki verilerin) Analiz sayfasında B:S sütunlarına aktarılmasını istiyorum. İnternette başka bir forumda bulduğum şu kod istediğimi gerçekleştiriyor fakat bu kodu dosyama uyarlayamadım.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Selam,
Dosyan ekte bir kontrol et olmuş mu bakalım.

Aşağıdaki kodu kullandım ve aktar butonuna atadım:
Olumlu olumsuz dönüş yaparsınız.
İyi çalışmalar.

Kod:

Ekli dosyalar

• basket.xlsm
    769.2 KB · Gösterim: 2
Selam,
Dosyan ekte bir kontrol et olmuş mu bakalım.

Aşağıdaki kodu kullandım ve aktar butonuna atadım:
Olumlu olumsuz dönüş yaparsınız.
İyi çalışmalar.

Kod:

Üstat cevap için teşekkür ederim, fakat filtreleme sonrasında Basketbol sayfasının sadece B6:S aralığındaki verileri Analiz sayfasındaki B6:S aralığına aktarması gerekiyor. Sizin kod, Analiz sayfasını bozuyor.

Destek veren olmaz ise mert25 akşam eve geçince kontrol edeyim biraz baktım ama başım kalaba. Sakin kafaya hallederiz.

Kod:
Deneyiniz
Analiz sayfasında her aktarmada veriler temizlenir

Kod:

Analiz sayfasına veriler aktarılacak ama önceki veriler silinmeyecek ise

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELEVERİAKTARbasket.xlsm
    1.4 MB · Gösterim: 3
Deneyiniz
Analiz sayfasında her aktarmada veriler temizlenir

Kod:

Analiz sayfasına veriler aktarılacak ama önceki veriler silinmeyecek ise

Kod:

Birincisi Basketbol sayfasında verdiğiniz birinci kodla aktar dediğimde Analiz sayfasındaki tüm eski verilerin (B6:S100 aralığı) silinmesi daha iyi olacak.

İkincisi, Basketbol sayfasındaki AB:AC sütunlarına aktarılacak veri Analiz sayfasındaki AL4:AM4 hücrelerindeki veriler olursa daha iyi olacak.

Üçüncüsü ise sizin verdiğiniz birinci kod ile Aktar dediğimde Basketbol sayfasındaki filtreler kalsın, temizlenmesin.

Deneyiniz
Basketbol sayfasında Filtrelenen verileri Analiz sayfasını temizleyip Analiz sayfasına aktarır Analiz Sayfasında ki AL:AM Sütunundaki verileri Basketbol sayfasında ki AB:AC sütununa aktarır.

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELEVERİAKTARTEMİZLEbasket.xlsm
    748.8 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Deneyiniz
Basketbol sayfasında Filtrelenen verileri Analiz sayfasını temizleyip Analiz sayfasına aktarır Analiz Sayfasında ki AL:AM Sütunundaki verileri Basketbol sayfasında ki AB:AC sütununa aktarır.

Kod:

Hocam bu haliyle çok mükemmel oldu, elinize sağlık, çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri