• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtre arama çubuğunda birden fazla veri araması yapmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba; a sütununda 100 tane isim verisi var. Filtre yaptım. Filtre kısmının arama çubuğunda ahmet, mehmet , serkan adlı verileri aynı anda nasıl aratabilirim? Yardımcı olabilirmisiniz lütfen. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Operator:=xlFilterValues özelliği ile çoklu değerler filtrelenebilir
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çalışmanız hakkında herhangi bir bilgi vermemişsiniz o nedenle nasil kullanabileceğinizi bilmiyorum ama bir arama butonunuz ve aramaları girdiğiniz bir metin kutusu varsa
Butona bağlayabilirsiniz
filter_hy Metinkutusu
Yada
filter_hy "ali, veli, ...."
gibi
Çalışmanızı ekleyip gerekli açıklamayı yaparsanız çözmeye çalışırız

Örnek dosyayı ekte sundum.

Ekli dosyalar

• Örnek Dosya.xlsx
    27.5 KB · Gösterim: 11
eklediğiniz dosya makro çalıştırabilen bir dosya değil
bildiğim kadarıyla bu formattaki dosyada kod kullanılmaz

Yapılmasını istediğiniz şeyi anlamadım
Benim aklimda olan sey belli bir hücreye isimleri virgulle ayırarak ekledikten sonra bir butona basıp filtrelemenizdi. Öyle birşeyse istediğiniz, uygun bir zamanda hazırlamaya çalışırım

Evet doğru fakat benim esas yapmak istediğim filtre çubuğunda nasıl yapabilirimdi. Ama sizin dediğinizde olur. Esas olan birden fazla veriyi filtreleyebilmek. Kelimenin veya sayının bir kısmını girdiğimizde de veya özel karakterleri kullananarakda filtre yapabilelim.

Filtre çubuğunda bu seçimleri yapabiliyorsunuz zaten
yada doğrudan
x.gifAdsız.jpeg

Son düzenleme:
Evet biliyorum ama aynı anda çoklu filtreme yapmak amacımız. Sizin dediğiniz gibi virgül veya farklı bir işaret kullanarak çoklu filtreleme yapmak. Kodla yapılabilirse yardımlarınızı bekliyoruz lütfen.

Aşağıdaki olur ama maksimum 2 değil istenildiği kadar veri girilebilirmiyiz.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpeg
    Adsız.jpeg
    134.6 KB · Gösterim: 2
dilerim işinize yarar
UYARI: isim için veriler G1 hücresine İl için I1 hücresine girilmeli
değerler , virgül ile ayrılmalı
G1= *l?, meh*, cemil
I1=kara*, ?zm*,ıst*
gibi verileri silerseniz filtre boşaltılır
NOT: joker karakter kullanılabilir
mesela *v*,?l* denirse içinde v harfi geçenler ile ilk harfi ne olursa olsun 2. harfi l olanlar listelenir aynı şey il içinde geçerlidir mesela isminde E harfi, yaşadığı yerin isminde İ hafi geçen kişiler için G1= ?l* I1=*i*"

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Filtreleme_hy.xlsm
    35.7 KB · Gösterim: 4
Son düzenleme:
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Filtre.xlsm
    48.1 KB · Gösterim: 8

Elinize emeğinize sağlık. Aramada yazmaya başlarken örneğin “e “ ile yazarken aşağı açılan kutuda e ile başlayan veriler gelebilirmi? Birde diyelimki tablo da 30 sütun var. Aynı anda hepsi için filtreme yapılabilirmi? Tekrar çok teşekkür eder yardımlarınızı bekleriz.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Çoklu Filtrelme.xlsm
    84.9 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri