• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü filitreleme ile veri getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
47
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
ekdeki dosyanın sayfanın içinde açıklama yazdım formül var ama beceremedim hatalımı yaptım bilemedim (taşma) diye hata alıyorum
office 2021 sürümü kullanıyorum normalde bir üst satırlardaki var onları becerdim ama alltakilerini beceremedim sonuçlar sayfasında
yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• filitre ile veri getirme.xlsb
    2.8 MB · Gösterim: 8
Hücrelerin bir veya bir kaçında veri var TAŞMA hatası o sebebten verir.
1719699470370.png

Ekli dosyalar

• filitre ile veri getirme.xlsb
    2.8 MB · Gösterim: 3
birde sayı gibi görünen ama metin olan değerlerin ortalamasını alamdım onu nasıl yapacam

Diğerlerini siz doldurun
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Diğerlerini siz doldurun
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam bu formülün açıklamasını öğrenebilir miyim? ( çift eksi ) Çift eksi olmasa bir sayının ortalaması bildiğim kadarıyla. Ama bu çift eksideki mantığı öğrenebilir miyim?

Hocam bu formülün açıklamasını öğrenebilir miyim? ( çift eksi ) Çift eksi olmasa bir sayının ortalaması bildiğim kadarıyla. Ama bu çift eksideki mantığı öğrenebilir miyim?
SAYIYAÇEVİR() formülünün uygulanması(kısayol) yani --A1 ile SAYIYAÇEVİR(A1) aynı şeydir. Metin gördüğü sayısal değerleri sayıya çevirmedir.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri