Soru FIFO İlk Giren İlk Çıkar Maliyet Hesabı

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

1. Ekte göndermiş olduğum dosyada Ürün arama sayfasında tekli olarak arattığım ürünlerin FİLTRE formülü kullanarak ; J sütununda FIFO mantığına göre yani ilk giren ilk çıkar mantığına göre satış adetlerini ve satış maliyetlerini getirebiliyorum bunda herhangi bir sıkıntı yok ancak bunda ürünleri aldığım tarihe kadar tarih başlangıcını değiştirmem gerekiyor. Mesela örnek ürün kodu ile 10101433 bu ürünü arattığım zaman ve tarihini 01.01.2016 ila 31.12.2023 tarihleri arasında seçtiğim zaman doğru sonuçlar alıyorum ama 01.01.2023 - 31.01.2023 tarihlerini girdiğim zaman girişleri filtre formülü gelmediği için tabi boş geliyor. Bu durumu nasıl bir formül kullanırsam seçmiş olduğumuz aralıkta alım yoksa EĞER nasıl verileri getirebilirim?

2. Yukarıda ki açıklama da ve ürün arama sayfasında ki uygulamaları ben kategori sayfasında denemeye çalıştım ancak tekli arattığım ürün gibi veriler doğru gelmedi.

Burada amacım aslında Envanter sayfasında girdiğim tarihlere göre verileri getirtmek. Envanter sayfasında girişleri ve çıkan hasılat tutarı başlıklarında ki verileri doğru bir şekilde getirtebiliyorum.

FIFO maliyetlerinden anlayan üstadlarım varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyu okuyanlar