• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü farklı sayfalardaki verileri toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

efkavasi

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba daha önce buna benzer konu açmıştım. Kod üzerinde biraz düzenleme yapmam gerekiyor. kodum şöyle
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
tek excel dosyamda 10-15 civarı alt kısımdaki çalışma sayfalarım var. Yukarıdaki kod yerel hücresinin yanındaki verileri SON isimli çalışma soyfasına toplayarak yazıyor. Benim isteğim bu 10-15 civarındaki çalışma sayfalarındaki yerel hücresinin yanındaki verileri ayrı ayrı toplayarak yazması. şöyle SON isimli sayfaya hücre adına çalışma sayfasının adını yazacak altına da yerel hücre verilerinin toplamını yazacak her sayfa için yeni bir hücreye yazması lazım.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu kodda tüm sayfalardaki yerel isimli hücreleri alt alta sıralayarak yazıyor. Amacın yukarıdaki ilk kodla ikinci kodu birleştirmek ve boş bir çalışma sayfasına verileri sayfa sayfa toplanmış olarak çekebilmek. umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler şimdiden.

Daha önceki konu linkinizi veya örnek dosyanızı eklerseniz kodlarınızı revize etmek kolay. Ancak yerel hücresinin yanındaki verileri ayrı ayrı toplayarak son isimli sayfanızda nereye yazdıracağımız (B3 ten aşağı doğru mu yana doğru mu vs gibi) görürsek, sizin şurasını bu şekilde değiştirsek diye yeni sorular eklemenizi, bizim de defalarca kod revize etmemizi önlemiş oluruz. Böylece konu gereksiz uzamadan siz en doğru cevabı almış, bizler de diğer arkadaşlara destek olmaya zaman ayırabilmiş oluruz.

Daha önceki konu linkinizi veya örnek dosyanızı eklerseniz kodlarınızı revize etmek kolay. Ancak yerel hücresinin yanındaki verileri ayrı ayrı toplayarak son isimli sayfanızda nereye yazdıracağımız (B3 ten aşağı doğru mu yana doğru mu vs gibi) görürsek, sizin şurasını bu şekilde değiştirsek diye yeni sorular eklemenizi, bizim de defalarca kod revize etmemizi önlemiş oluruz. Böylece konu gereksiz uzamadan siz en doğru cevabı almış, bizler de diğer arkadaşlara destek olmaya zaman ayırabilmiş oluruz.
Evet haklısınız. Dosyamı düzenleyip ekliyorum. Amacım çalışma sayfalarındaki verileri rapor kısmında gösterdiğim şekilde toplu olarak görmek.

Ekli dosyalar

• makrodeneme.xls
    84 KB · Gösterim: 4

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-makrodeneme.xlsm
    46.7 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Kendi dosyamda düzenlemeleri yapınca istediğim oldu. İlginiz için teşekkürler

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri