• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Farklı Sayfadan Veri alarak rapor tablosu oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

zatimuhtrm

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar ;
Elimde günlük olarak gelen ciroların kayıt edildiği bir ecxel var tüm verilerin toplandığı,
bir de her gün bunları raporlayabilmek adına oluşturduğum bir tablo mevcut ancak bu verileri sürekli kopyala yapıştır yaparak raporlamak yerine
sayfa 1 de ki verileri otomatik olarak sayfa ikide ki tabloda gösterebilmek istiyorum.
Ve mümkünse bu rakamların büyükten küçüğe (ciro) verisine göre sıralanması,
Örnek : 1. sayfada : tarih-ciro-brüt-personel-durum verileri mevcut,
rapor sayfasında ise : günlük ve aylık toplamı gösteren iki tabloda a personelin toplam ciro-brüt ve durum kısmında infaz olarak belirttiğimiz kriterlerin doldurulması için bir formüle ihtiyacım var.
Excel örneği ektedir, eşleştirilecek başlıkları daha kolay anlaşılması için aynı dolgu rengine boyadım.
Sadece "Call center günlük istatistik raporu" ve Call center aylık istatistik raporu" kısımlarını doldurabilmek ve Ciro verisine göre büyükten küçüğe sıralayabilmek için formüle ihtiyacım var.

Bu konuda desteklerinizi rica ediyorum.

Çözüm
Merhaba,
Sonuçları doğru alabilmek içim verilerinizin tutarlı olması lazım . Personel isimleri bir tarafta Burcu diğer tarafta Burcu Yaşar. Kemal Kurnaz Verileri yok ama listede var, Diğer taraftan bir çok data size göre kısaltılmış.
Sizin tablonunuzdan Toplam ve aylık veri almayı ve sıralanmasını yaptım. Sıralama yaparken sağdaki sıra alanlarını ( F ve K Sununlarını) dikkate alarak tabloyu sıralamanız gerekir. Tutarsızlıktan dolayı farklılık gösterebilir.
Merhaba,
Sonuçları doğru alabilmek içim verilerinizin tutarlı olması lazım . Personel isimleri bir tarafta Burcu diğer tarafta Burcu Yaşar. Kemal Kurnaz Verileri yok ama listede var, Diğer taraftan bir çok data size göre kısaltılmış.
Sizin tablonunuzdan Toplam ve aylık veri almayı ve sıralanmasını yaptım. Sıralama yaparken sağdaki sıra alanlarını ( F ve K Sununlarını) dikkate alarak tabloyu sıralamanız gerekir. Tutarsızlıktan dolayı farklılık gösterebilir.

Ekli dosyalar

• RAPOR_-_CIRO_TABLOSU_2021.xlsx
    52.3 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri