• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü farklı excel dosyasında çalışma sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
25
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
merhaba,
ekte bir adet excel dosyası var, içerisinde bu siteden arkadaşların yardımcı olduğu bir kod var. Bu kod ekteki dosyayı açtığımda çalıyor ancak kendi kullandığım excel dosyasına kopyala/yapıştırma yaptığım zaman, bu kod çalışmıyor, bu neden olabilir? ya da kod içerisine ekleme yapmam gereken parametreler var mı?
teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    19.3 KB · Gösterim: 6
Makroların tamamını kopyalamamış olabilirsiniz.
Kitaptaki "modülleri" , "sayfa kod sayfalarını" ve "BuÇalışmaKitabı" ndaki makroları da kopyalamalısınız.

Makroların tamamını kopyalamamış olabilirsiniz.
Kitaptaki "modülleri" , "sayfa kod sayfalarını" ve "BuÇalışmaKitabı" ndaki makroları da kopyalamalısınız.
Evet, ben sadece "BuÇalışmaKitabı" makrodaki kodu kopyalıyordum, modülleri ve diğerini nasıl kopyalayabilirim?

2 türlü kopyalayabilirsiniz. Birincisi her modül içine girip Ctrl+A , Ctrl+C sonrasında yeni kitaba eklediğiniz modüle Ctrl+V
İkincisi ise modülü sağ tıklayıp "Export File" etmek, yeni kitaba gelip "Import File" etmek

2 türlü kopyalayabilirsiniz. Birincisi her modül içine girip Ctrl+A , Ctrl+C sonrasında yeni kitaba eklediğiniz modüle Ctrl+V
İkincisi ise modülü sağ tıklayıp "Export File" etmek, yeni kitaba gelip "Import File" etmek
kopyalamalar sorunsuzca yaptım ancak aşağıdaki hatayı alıyorum.
1692604958744.png

This Workbook eventında 1'den fazla Workbook_Open prosedürü var, dikkatlice bakıp bunu 1'e indirin
merhaba, beceremedim ve eklediğim modül ve kodları sildim, rica etsem "Kitap1" de tanımlı olan modülleri kodlar vs., "ANZ" dosyasına aktarabilir misiniz? Bir yerde hata yapıyorum ve olmuyor. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• ANZ.xlsm
    104.7 KB · Gösterim: 3
  • Kitap1.xlsm
    19.6 KB · Gösterim: 2
Sadece ThisWorkbook makrolarının kopyalanması yeterli. Modülde olan makrolara gerek yok. Çünkü aynı.

Ekli dosyalar

• ANZ.xlsm
    110.2 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri