• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Farklı Çalışma Kitabından Düşeyara Veri Çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

link_mr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
2 Adet çalışma kitabım mevcut İrsaliye numarasına göre verileri nasıl çekebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Hakediş formatı.xlsx
    12 KB · Gösterim: 6
  • Veriler.xlsx
    15 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Selam,
Hakediş dosyanızda irsaliye numarası yok. Farz edelim irsaliye numarası var; (ben ekledim)
1-Hakediş dosyanıza irsaliye numarasını A sütununa getirerek öncelikle formatınızı değiştiriniz,
2-Hakediş dosyanızda hakediş başlığını daha rahat işlem yapabilmek için sildim ve birleştirilmiş hücreyi kaldırdım,
3-Veriler dosyanızda da " ATIK KAĞIT HAKEDİŞ TABLOSU " daha rahat işlem yapabilmek için sildim ve birleştirilmiş hücreyi kaldırdım,
4-B1 itibariyle sağa doğru 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 olarak indis sayısını verdim ve; (Satır 1 gizleyebilirsiniz eğer rakamların gözükmesini istemez iseniz)

B3 hücresine aşağıdaki formülü uyguladım;

=DÜŞEYARA($A:$A;[Veriler.xlsx]DÖKME!$A:B;B$1;0)

Sağa ve aşağıya doğru çektiğimizde tablonun tamamı...
Selam,
Hakediş dosyanızda irsaliye numarası yok. Farz edelim irsaliye numarası var; (ben ekledim)
1-Hakediş dosyanıza irsaliye numarasını A sütununa getirerek öncelikle formatınızı değiştiriniz,
2-Hakediş dosyanızda hakediş başlığını daha rahat işlem yapabilmek için sildim ve birleştirilmiş hücreyi kaldırdım,
3-Veriler dosyanızda da " ATIK KAĞIT HAKEDİŞ TABLOSU " daha rahat işlem yapabilmek için sildim ve birleştirilmiş hücreyi kaldırdım,
4-B1 itibariyle sağa doğru 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 olarak indis sayısını verdim ve; (Satır 1 gizleyebilirsiniz eğer rakamların gözükmesini istemez iseniz)

B3 hücresine aşağıdaki formülü uyguladım;

=DÜŞEYARA($A:$A;[Veriler.xlsx]DÖKME!$A:B;B$1;0)

Sağa ve aşağıya doğru çektiğimizde tablonun tamamı geliyor olacaktır.

Dosyalarınız ektedir;

Kod ile yapmak ister iseniz aşağıdaki kodu uygulayarak deneyebilirsiniz;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Hakediş formatı.xlsx
    15.9 KB · Gösterim: 8
  • Veriler.xlsx
    14.6 KB · Gösterim: 7
Son düzenleme:
Çözüm
Çok teşekkür ederim indirip deneyeceğim Allah razı olsun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri