• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excell Userform açılışta gizleme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ahmetkostek

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
15
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba ,

Ekte yer alan örnek dosya da yapmaya çalıştıklarım aşağıdakilerdir aslında yapılması basit şekilde yaptım ama işin içine varsayımlar girdiğinde malesef yapamadım .

1- Excell açılışta Userform1 harici excell gizlensin.
2- Userform 1 açıkken başka bir excell doyası açtığımda görünmüyor userform1 kapatmasam da yeni açılanlar görünür ve işlem yapılabilir olsun.
3- Masaüstünde farklı bir excell dosyası açıkken bu userform1 excellini çalıştırdığım da sadece açtığım proğramımın exceli gizlensin diğer exceller işlenebilir ve gizlenmemiş olsun.
İlk açılışta gelen aşağıdaki ekran gizlensin ( Pek yapabilen görmedim ama belki olur diye yazdım.)

Excell dosyam ektedir.

1674057657480.png

Ekli dosyalar

• acilis.xlsm
    15 KB · Gösterim: 6
Merhaba,
Application.visible=true ve false kodlarınızı
This Workbook
Workbook Activate ve Deactivate içerisine yazın.
Çalışma kitabı aktif olduğunda gizler, başka excel dosyası aktif olduğunda görüntülenebilir.

Merhaba,
Application.visible=true ve false kodlarınızı
This Workbook
Workbook Activate ve Deactivate içerisine yazın.
Çalışma kitabı aktif olduğunda gizler, başka excel dosyası aktif olduğunda görüntülenebilir.
Hocam aşağıdaki şekilde kullandım ama olmuyor userform1.show üste alta felan da aldım çalışmıyor bu şekilde hiç sub workbook_activate() de denedim
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam aşağıdaki şekilde kullandım ama olmuyor userform1.show üste alta felan da aldım çalışmıyor bu şekilde hiç sub workbook_activate() de denedim
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu arada deactivate yazdım burda deactive yazdıgına bakmayın

Kod:
Merhaba kodunuzu workbook Open olarak deneyiniz.

C#:

Yada alttaki gibi daha iyi olur.

C++:

En son yazdığınız mevzu için de aşağıdaki kodu deneyiniz.

C#:

Merhaba ,

Hocam benim proğram açıkken başka excel açınca ola nsorunu çözdü . Ama Deneme exceli açıkken proğramımı açınca gizliyor. İF no kısmındaki Not alanını sildim silmediğim de sürekli ekran açık geliyor.

Yani

deneme1 ana proğram
deneme2 normal excel olsun

deneme1 açıkken başka excel açıyorsam o excelde işlem yapabilir olmam,
deneme 2 açıkken deneme1 i açıyorsam userformun aktif olması ve deneme2 de işlem yapabiliyor olmam lazım . Bir türlü iki şartı karşılamadı denedim.

Merhaba,
Örnek dosyanız ektedir,
İnceleyin.

Ekli dosyalar

• acilis.xlsm
    22 KB · Gösterim: 27
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri