• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excell de yazıcıdan çıktı alırken tüm sayfalara otomatik numara verme işlemi.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

alekhine114

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Örnekle açıklamak gerekirse; A1 satırına 1 basılacak, bu tek sayfa başka excell sayfası olmayacak, ardından 50-100 arası sayfa basılırken 2-3-4 ........ şeklinde yazıcıdan çıktı aldığı diğer sayfalara da sayıları basmaya devam edecek. Burada önemli nokta tek excell sayfasına komut verilecek, yazıcıdan çıktı alınırken diğer sayfalara sayı verecek. En fazla 2 excell sayfası olabilir.

Çözüm
Sayfalari tek tek yaziciya gonderirseniz beki olabilir. Ama iki uc sayfa birlikte yazilacaksa istediğiniz pek mümkün değil gibi gorunuyor. Excel yaptığınız yazdirma ayarlarına göre sayfaları bellekte düzenleyip bir seferde yazıcı belleğine aktarır. Yani yazdırmaya başlamadan önce tüm ayarları uygulamış olur.
Ya yukarıdaki gibi sayfa sonu veya sayfa başı ayarlarını yaparsınız
ya excel sayfalarına isteginiz yere elle numara girersiniz
yada sayfaları önceden istediğiniz yerleri numaralandirarak bastırdıktan sonra (fatura, makbuz No gibi) numaralı sayfalara tekrar yazdirirsiniz.
Merhaba
Yazıcıdan çıktı alınırken sayfalara numara verme işlemini Excel yazdırma seçeneklerinden istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Sayfa düzeni > Yazdırma başlıkları > Üst bilgi / Alt bilgi ' den aşağıda (Yok) yazan bölümlerde "Sayfa 1/?" bölümünü seçebilirsiniz . Dosya adını,saati vb yazdırabilirsiniz.
Özel Üstbilgi yada özel Altbilgi den yazdırma sayfasına yazdırmak istediğiniz bölümleri seçebilirsiniz.

Merhaba
Yazıcıdan çıktı alınırken sayfalara numara verme işlemini Excel yazdırma seçeneklerinden istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Sayfa düzeni > Yazdırma başlıkları > Üst bilgi / Alt bilgi ' den aşağıda (Yok) yazan bölümlerde "Sayfa 1/?" bölümünü seçebilirsiniz . Dosya adını,saati vb yazdırabilirsiniz.
Özel Üstbilgi yada özel Altbilgi den yazdırma sayfasına yazdırmak istediğiniz bölümleri seçebilirsiniz.
Merhaba, öyle istemiyorum. Sayfaların muhtelif yerlerine sayılar vermek istiyorum. Onun için 'A Hücresi' örneğini vermiştim. Sayılar çeşitli hücrelerde olabilir. Bu verdiğim sayıyı da tek sayfaya vermek istiyorum. Sonra ben yazdır komutunu verince o çıktılarda sırayla sayı versin istiyorum.

Sayfalari tek tek yaziciya gonderirseniz beki olabilir. Ama iki uc sayfa birlikte yazilacaksa istediğiniz pek mümkün değil gibi gorunuyor. Excel yaptığınız yazdirma ayarlarına göre sayfaları bellekte düzenleyip bir seferde yazıcı belleğine aktarır. Yani yazdırmaya başlamadan önce tüm ayarları uygulamış olur.
Ya yukarıdaki gibi sayfa sonu veya sayfa başı ayarlarını yaparsınız
ya excel sayfalarına isteginiz yere elle numara girersiniz
yada sayfaları önceden istediğiniz yerleri numaralandirarak bastırdıktan sonra (fatura, makbuz No gibi) numaralı sayfalara tekrar yazdirirsiniz.

Çözüm
Merhaba, öyle istemiyorum. Sayfaların muhtelif yerlerine sayılar vermek istiyorum. Onun için 'A Hücresi' örneğini vermiştim. Sayılar çeşitli hücrelerde olabilir. Bu verdiğim sayıyı da tek sayfaya vermek istiyorum. Sonra ben yazdır komutunu verince o çıktılarda sırayla sayı versin istiyorum.
Dosya ekleyip buton vs.. ekleyip orda sonucu tam açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri