• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excell de karışık veri içerisinden toplam veri çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Asil_Bey

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar bu şekilde 50 100 kişilik ve her kişi karşılığında ortalama 8 10 kalem malzeme var ve her malzemenin fiyatı farklı. Her kişinin aldığı ürünlerin toplam tutarı kişinin olduğu alt satırda TOPLAM satırı nin Toplam Tutar sütünün da yer alan fiyatları aşağıdaki icmal listesine manuel eklemek zorunda kalıyorum icmal listesine TC el ile yazıyorum ve toplam tutarı da el ile yazıyorum hücre birleştirmeleri olduğu için kişilerin toplam tutarini formül ile nasıl cekebilirim yardım edebilir misiniz

Ekli dosyalar

• Kitap.xlsx
    11.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhabalar birleştirmiş hücrelerde formülle veri çekmek bayağı sıkıntı bu tarz sorularda makroya yönelin derim . Ama yok formülle çözüm olsun istiyorsanız. H sütununu yardımcı sütun olarak kullanırsanız sorununuza çözüm olur dilerseniz bu sütunu ara planda gizleyebilirsiniz. Dosyanızın formüllü çözümü ektedir. İnceleyiniz.
Verilerinizi düzenlediğim şekilde tutma şansınız varsa pivot tablo ile çok basit bir çözümü var. Ayrıca pivot tablo verilerinize yenilerini girdikçe güncellenecektir. Tek yapmanız gereken pivot tabloların üzerinde sağ tıklayıp ardından yenileye tıklamak.
Bir örnek paylaştım kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• Kitap.xlsx
    18.6 KB · Gösterim: 10
Verilerinizi düzenlediğim şekilde tutma şansınız varsa pivot tablo ile çok basit bir çözümü var. Ayrıca pivot tablo verilerinize yenilerini girdikçe güncellenecektir. Tek yapmanız gereken pivot tabloların üzerinde sağ tıklayıp ardından yenileye tıklamak.
Bir örnek paylaştım kontrol eder misiniz?
Teşekkürler paylaştığım formatı bozmamam gerekiyor. Paylaştığınizi inceleyip uyarlama yapabilirsem dönüş yaparım

Merhabalar birleştirmiş hücrelerde formülle veri çekmek bayağı sıkıntı bu tarz sorularda makroya yönelin derim . Ama yok formülle çözüm olsun istiyorsanız. H sütununu yardımcı sütun olarak kullanırsanız sorununuza çözüm olur dilerseniz bu sütunu ara planda gizleyebilirsiniz. Dosyanızın formüllü çözümü ektedir. İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Kitap (1).xlsx
    18.7 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Teşekkürler bakacağım

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri