• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel'de Vba'dan panoyu boşaltma hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
814
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

ile normalde panoyu boşaltabiliyoruz. Yaptığım çalışmada sebebini anlamadığım bir durum var. Pano boşaltmayı yapamıyorum. Başka bir yöntemi var mıdır acaba?

Teşekkürler.

Varmış ,
Windows Pano'yu temizlemek için alt testClipboardClear'ı çalıştırın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Nasıl kullandığınızı yada excel sürümüzün kaç bit olduğunu bilemediğim için bir şey diyemem. Excelin 64 bitse "Declare Function" böümlerini "Declare Ptrsafe Function" olarak değiştir( dinmi?).
Kopyalama / kesme ve yapıştırma işlemlerini tek satır bir ifade ile yapmayı deneyin bu tür işlemlerde pano kullanılmadığı için Application.CutCopyMode = False kodununa da gerek olmaz.
Kopyalama kesme yapıştırma kodlarını aşağıdaki gibi optimize edebilirsin (Kısaltabilirsin)
Kod:
vb.

Nasıl kullandığınızı yada excel sürümüzün kaç bit olduğunu bilemediğim için bir şey diyemem. Excelin 64 bitse "Declare Function" böümlerini "Declare Ptrsafe Function" olarak değiştir( dinmi?).
Kopyalama / kesme ve yapıştırma işlemlerini tek satır bir ifade ile yapmayı deneyin bu tür işlemlerde pano kullanılmadığı için Application.CutCopyMode = False kodununa da gerek olmaz.
Kopyalama kesme yapıştırma kodlarını aşağıdaki gibi optimize edebilirsin (Kısaltabilirsin)
Kod:
vb.
@Suskun hocam,

Kod:

Bu kod satırında bir yerde problem var. Application.CutCopyMode = False yapsam da görevini yapmıyor.
Sayfayı belli bir değere göre süzdürüp kayıtlarekranı sayfasına aktarıyorum. İşlemlerimi onun üzerinden yapıyorum.

Aşağıdaki Kodları
sp_sh.UsedRange.Copy
spd_sh.Range("A1").PasteSpecial xlPasteValuesAndNumberFormats
sp_sh.AutoFilterMode = False
Application.CutCopyMode = False

Bu kodları aşağıdaki gibi değiştirip denermisin?.

Kod:

@Suskun hocam elinize sağlık. Problemsiz oldu. Teşekkürler.

Önceki kodun anlamı nedir? Bu verdiğiniz kodun anlamı nedir? Kısaca açıklar mısınız lütfen? (Öğrenme Amaçlı)

Önceki kod da alanı kopyalayarak Panoyu kullanıyorsunuz çıkışta Application.CutCopyMode = False kullanarak Bir hücre seçin entere basın uyarısından kurtulmanız gerekiyordu.
sonraki kod da Kullanılan alanların değerleri doğrudan hedefe aktarılıyor. Pano kullanılmadığı için CutCopyMode = False koduna gerek kalmamış oluyor

Önceki kod da alanı kopyalayarak Panoyu kullanıyorsunuz çıkışta Application.CutCopyMode = False kullanarak Bir hücre seçin entere basın uyarısından kurtulmanız gerekiyordu.
sonraki kod da Kullanılan alanların değerleri doğrudan hedefe aktarılıyor. Pano kullanılmadığı için CutCopyMode = False koduna gerek kalmamış oluyor
@Suskun hocam,

Şimdi fark ettim. Alttaki kodda filtreleme yapıp aldırıyordum. Sizin verdiğiniz kod çok başarılı ama filtreleme olmamış gibi kopyalıyor şuan.

Kod:

AutoFilter 'e bende dikkat etmedim.Bu kodları kaldırın
Kod:

Yerine Aşağıdaki kodları Kullanın
Kod:

Çözüm
Teşekkür ediyorum. Ne güzel.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri