• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excelde döngüseL başvuru uyarısı hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

uyanikland

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba, bir tablom var ve bu tablomda sonradan eklediğim bir sütunu yanındaki sütunu toplama veya çıkarma işlemi için dahil ettiğim zaman bu hatayı veriyor ve hesaplama yapmıyor. Dosyayı ekine de koysam yardımcı olabilir misiniz? Sorunlu alanları da kırmızıya boyadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ŞUBAT 2022 DETAYLI MAAŞ TABLOSU.xlsm
    242.4 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Sayın uyanikland,
a1 hücresine =b1
b1 hücresine = a1
şekline formül yazarsanız sürekli olarak birbirlerini okumaya çalışırlar. Bu kısırdöngü oluşturur. Excel size bunun için uyarı veriyor.
Ayarlara girerek Formüller sekmesinde resimdeki yere tik koymanız bunu düzeltecektir. Ama en son hangi hücrenin hesaplanacağını bilemezsiniz. Dolayısı ile sağlıklı sonuç alacağınızın garantisi olmaz. Bu sebeple bu yapıdan kurtulmanız lazım.
Sayın uyanikland,
a1 hücresine =b1
b1 hücresine = a1
şekline formül yazarsanız sürekli olarak birbirlerini okumaya çalışırlar. Bu kısırdöngü oluşturur. Excel size bunun için uyarı veriyor.
Ayarlara girerek Formüller sekmesinde resimdeki yere tik koymanız bunu düzeltecektir. Ama en son hangi hücrenin hesaplanacağını bilemezsiniz. Dolayısı ile sağlıklı sonuç alacağınızın garantisi olmaz. Bu sebeple bu yapıdan kurtulmanız lazım.

Ekli dosyalar

• döngüsel başvuru.jpg
    döngüsel başvuru.jpg
    646.4 KB · Gösterim: 24
Çözüm
Arkadaşlar merhaba, bir tablom var ve bu tablomda sonradan eklediğim bir sütunu yanındaki sütunu toplama veya çıkarma işlemi için dahil ettiğim zaman bu hatayı veriyor ve hesaplama yapmıyor. Dosyayı ekine de koysam yardımcı olabilir misiniz? Sorunlu alanları da kırmızıya boyadım. Şimdiden teşekkür ederim.
Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. İyi çalışmalar diliyorum.

Rica ederim, iyi günler.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri