• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü excelde bir hücreye sadece belirli değerlerin girilmesini sağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ekselmymind

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
merhaba

hücreye sadece 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 sayılarının yazılabilmesini bu sayılar dışında yazılan sayılarda " lütfen doğru çapı giriniz" ifadesini vermesini istiyorum nasıl sağlarım

teşekkür ederim

Çözüm
Merhaba öncelikle sorularınızı örnek excel dosyası paylaşarak sorunuz. Sorunuz için de B3 hücresi için bu kuralı oluşturduğunuzu varsayıyorum. B3 ü seçip ----> Veri Menüsünden -----> Veri Doğrulama -----> İzin verilen kısmını ÖZEL seçin Altta formül olarak da bunu kullanın. ben 6,8,10 tek yazdım siz çoğaltırsınız. Son olarak da Hata uyarısı---> Hata iletisi kısmına " lütfen doğru çapı giriniz" metni yazıp tamama basın. Bu sayılar harici giriş yapılması engellenir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba öncelikle sorularınızı örnek excel dosyası paylaşarak sorunuz. Sorunuz için de B3 hücresi için bu kuralı oluşturduğunuzu varsayıyorum. B3 ü seçip ----> Veri Menüsünden -----> Veri Doğrulama -----> İzin verilen kısmını ÖZEL seçin Altta formül olarak da bunu kullanın. ben 6,8,10 tek yazdım siz çoğaltırsınız. Son olarak da Hata uyarısı---> Hata iletisi kısmına " lütfen doğru çapı giriniz" metni yazıp tamama basın. Bu sayılar harici giriş yapılması engellenir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri