Soru Excel Sayfasından Forma Veri çekme

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba
ben ufak çaplı bir muhasebe programı yaptım. kayıt tarafı tamamlandı.
örneklemek gerekir ise form UsrAlışFaturası için

1.Kayıt ettiğim verileri formadaki TxEvrakNo girdiğimde (Bu Evrak Daha Önce Girilmiş) diye uyarı vermesini Ve Evrakı Gör yada Vazgeç Diye onay ekranının çıkması
2.Kayıt ettiğim verileri formadaki TxEvrakNo girdiğimde (Bu Evrak Daha Önce Girilmiş) diye uyarı vermesini Ve Evrakı Gör dediğimde o evrak numarasına ait bilgilerin usrAlısFaturasi ndaki ilgili yerlere gelmesini gelmesini (StokHareketleri sayfasından Gelebilir) ve sil dediğim de de UsrAlisFaturasi ndaki evrakno sunu tüm kitapta aratıp o evrak numarası olan tüm verilerin tamamen excel den silinmesini.

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    742.3 KB · Gösterim: 4

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
161
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba,
Kayıtın yapıldığı sayfanın kod kısmına aşağıdaki kodu uygulayın mükerrer tüm kayıtlarda uyarı verecek ve kayıt yapılmasına müsade etmeyecek.
Dosyanıza uygulayıp paylaşacaktım ama bir çok sekme var hangi sekmeye işlem yapacağımı bilemedim.

Yapamaz iseniz kayıtın yapıldığı sekme isimlerini paylaşın uygulayayım.
İyi çalışmalar.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Kayıtın yapıldığı sayfanın kod kısmına aşağıdaki kodu uygulayın mükerrer tüm kayıtlarda uyarı verecek ve kayıt yapılmasına müsade etmeyecek.
Dosyanıza uygulayıp paylaşacaktım ama bir çok sekme var hangi sekmeye işlem yapacağımı bilemedim.

Yapamaz iseniz kayıtın yapıldığı sekme isimlerini paylaşın uygulayayım.
İyi çalışmalar.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
StokHareketleri sekmesinde yapacak işlemleri

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
161
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Selam,
Kontrol edersiniz.
Uyguladığım işlem sadece mükerrer kayıtı engeller ama bulmaz ve silmez bilginiz olsun.
Bulma ve silme işlemi için dönüş yapan olmaz ise akşam üstü kontrol eder yardımcı olmaya çalışırım.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    331.2 KB · Gösterim: 8

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Selam,
Kontrol edersiniz.
Uyguladığım işlem sadece mükerrer kayıtı engeller ama bulmaz ve silmez bilginiz olsun.
Bulma ve silme işlemi için dönüş yapan olmaz ise akşam üstü kontrol eder yardımcı olmaya çalışırım.
İyi çalışmalar.
mükerrer kayıtı engelliyorum evet. ama getir ve sil yapamadım bende

Konuyu okuyanlar