• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel sayfasında Kaydet makrosunun revize edilmesi

Sebahattin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun Aleykum Dostlarım
Ekte bulunan Excel dosyasında hisse sayfasından veri girişinde bulunan sayfamda bilgi ekranındaki bulunan bütün bilgilerin hisse sayfasına kaydedilmesini istıyoruz (bilgi sayfasında bulunan kurban kılosu ve kurban bedeli)hariç diğer bilgiler hisse sayfasına kaydedilecek ödeme normal matematiksele işlem olarak yapılaçakdır bu arada kaydet komutu revize edilebilir ALLAH'A EMANET OLUNUZ

Ekli dosyalar

• 3-YENİ KURBAN SATIŞ FORMU (1).xlsm
    627.3 KB · Gösterim: 3
odeme kısmında ödeme yapıldıgı takdirde günün tarıhı yazılırsa güzel olur

Merhaba.
Öncelikle hatanız olan resimdeki işaretlediğimi ekleyin yani kaydetmede vs... sıra no bulunamadı gibi mesaj veriyor gereksiz.

Screenshot 2024-10-01 215418.png

1.Taksit için tarih olayını resimdeki gibi yapın diğeride aynı mantık.

Sayfaya ekliyor zaten tam olarak ne eklenmiyor.
Screenshot 2024-10-01 220217.png

Dediğim olayın kaydet ile alakası yok.Kaydetme kodları buton içinde zaten.
Tam olarak adım adım tane tane ne yapmak istediğinizi yazarsanız akşam bakabilirim.

Selamun Aleyküm Excel dostlarım ekte bulunan dosyamım içinde hisse sayfasında bulunan veri girişinden giriş yapıldıktan sonra bilgi sayfasında bulunan verilerin ekran görüntüsünde 132 olduğu gibi doldurulup hisse sayfasında bulunan yerlere kaydedilmesi gerekmektedir ve aynı zamanda bilgi sayfasında özellikle ödeme bulunan kısımda yerlere ödeme yapıldığı takdirde toplam ödenen ve kalan bilgi sayfasında bilgisi rakamla gösterilecek bilgi sayfasında bulunan (hayvanın kilosu ve Kurban bedeli hisse sayfasına dahil edilmeyecektir)
**hisse bedelini hisse sayfası j sutunu/ 1 taksıt odeme hisesayfası K sutunu /1 taksit ödeme tarıhi hisse sayfası L SUTUNU
2 taksıt odemesi hisse sayfası M sutunu / 1 taksıt ödeme tarıhı hisse sayfası N sutunu
Toplam odenenen O sutunu bakıye ise P sutunana kaydedileçek
*
bilgi ekranlıda rakamsal yerlere sadece örneğin 1 taksit ve 2 taksit ödemelerinde yanında bulunan ilk bolüme rakamsal değer girişi yapılırken yanındaki yere tarhı gelecek (ödeme yapıldığı anda yanındaki kısma otomattık tarhı gelecek ve ödeme sılındiği takdırde tarih otomattık olarak silinecektir .
bu konu da bize dönüs yapacagınızı bekliyoruz
ALLAH'A EMANET OLUNUZ

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (132).png
    Ekran Görüntüsü (132).png
    23.5 KB · Gösterim: 4
  • 4-YENİ KURBAN SATIŞ FORMU (1) - Kopya.xlsm
    629 KB · Gösterim: 3
Bilgi sayfasında bilgileri kaydettikten sonra bilgi sayfasındaki bilgileri temizleme yani yeni kayıt oluşturmak için forumdaki bilglieri temizlemek munkunmudur

Kendi adım Aleyküm Selam ve yazdıklarınızdan birşey anlamadım mesela Bilgi adında bir sayfa yok Userformda Bilgi diye Frame var bilmiyorum bunumu kasdettiniz.
Ben anlamdığım için bıraktım abey.
Umarım anlayan olur ve çözer kolay gelsin.

Sayın Sebahattin
Bu dosyanın ciddi bir şekilde revizyondan geçmesi gerekiyor.
Kaydet butonundaki sıralama kodlarını iptal ettim.
Benim yazdığım da geçici sayılır.

*bilgi ekranlıda rakamsal yerlere sadece örneğin 1 taksit ve 2 taksit ödemelerinde yanında bulunan ilk bolüme rakamsal değer girişi yapılırken yanındaki yere tarhı gelecek (ödeme yapıldığı anda yanındaki kısma otomattık tarhı gelecek ve ödeme sılındiği takdırde tarih otomattık olarak silinecektir .

bu kısmı anlamadım. Boş geçtim.
Kurban küpe no combosunu seçiniz. 1.taksit ve 2.taksit bilgilerini giriniz.
her iki taksitin yanındaki tarih textboxlarını doldurun. TextBoxlar değiştikce istediğiniz hesaplamaları yapacaktır zaten.
Sonra kaydet butonuna tıklayın.
Bu kodlar yeni kayıtlar içindir. Unutmayın.
Önce formu hatasız çalıştırın.
Bunun için boş textbox kalmasın yeter.
Sonra kodları kademe kademe yeniden düzenleyelim.

Ekli dosyalar

625.6 KB · Gösterim: 1
hisse sayfasın veri girisi yaptıktan sonra gelen sayfada verilerin örnek olarak hasan hüsnü kişiyi güncellemek için tıkladığımda foruma bilgileri gelmektedir fakat biz istiyoruz ki bu hissedara ait ödeme bilgilerinde güncellemek için aynı foruma ödeme ayrıntısını getirmek istiyoruz bu arada ödeme yapıldığı anda ödeme tarhını otomatik olarak yazdıra bilirmiyiz

Ekli dosyalar

• 5-YENİ KURBAN SATIŞ FORMU (1) - Kopya.xlsm
    625.9 KB · Gösterim: 0
  • Ekran Görüntüsü (135).png
    Ekran Görüntüsü (135).png
    227.7 KB · Gösterim: 5
hisse sayfasın veri girisi yaptıktan sonra gelen sayfada verilerin örnek olarak hasan hüsnü kişiyi güncellemek için tıkladığımda foruma bilgileri gelmektedir fakat biz istiyoruz ki bu hissedara ait ödeme bilgilerinde güncellemek için aynı foruma ödeme ayrıntısını getirmek istiyoruz bu arada ödeme yapıldığı anda ödeme tarhını otomatik olarak yazdıra bilirmiyiz

Ekli dosyalar

• resim_2024-10-02_235217721.png
    resim_2024-10-02_235217721.png
    73.7 KB · Gösterim: 7
Önemli oldugu için dostlarımızdan cevap beklemeye devam ediyoruz

ListBoxa çift tıkladığınızda HİSSE sayfasında A:O arasın ilgili veriler
textboxlara gelir. TextBoxlarda değişiklik yaptığınızda hesaplama yapılır.
Güncelle butonuna tıklarsanız değişiklikler kaydedilir.

Ekli dosyalar

633.9 KB · Gösterim: 1
Geri