• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel Sayfamda Güncelleme sıkıntı yasıyorum

Sebahattin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun Aleykum sevgili Dostlarım bir kurban satış formu tasarladık yalnız burada Hisse sayfasında bulunan veri girişinde bulunan listede bir isim üzerine tıkladığımızda örnek olarak Enes AÇAR in üzerine cift tıkladigimizda güncelleme makrosu aktif oluyor ve ismi veya bilgileri değiştirmek istediğimizde Güncelleme makrosu ile güncelle dediğimizde islem sonunda güncellendi diye bılgi veriyor ama Sayfa 1 dekı bilgiyı güncelleme yapmıyor bu konuda sizden yardim istıyoruz

Ekli dosyalar

• KURBAN SATIŞ FORMU - GÜNCEL1.xlsm
    597.6 KB · Gösterim: 1
Selamun Aleykum sevgili Dostlarım bir kurban satış formu tasarladık yalnız burada Hisse sayfasında bulunan veri girişinde bulunan listede bir isim üzerine tıkladığımızda örnek olarak Enes AÇAR in üzerine cift tıkladigimizda güncelleme makrosu aktif oluyor ve ismi veya bilgileri değiştirmek istediğimizde Güncelleme makrosu ile güncelle dediğimizde islem sonunda güncellendi diye bılgi veriyor ama Sayfa 1 dekı bilgiyı güncelleme yapmıyor bu konuda sizden yardim istıyoruz
burada forumdakı bütün bölümler için güncelleme islemı yapılaçaktir

Sayın Sebahattin
UserForm2 de Güncelle butonunda Sayfa1 ile ilgili bir kod yok.
O kodların yaptığı HİSSE sayfasında isim bulup aynı sayfada güncelleme yapmak.
Düzenlenir. Ama şöyle bir sıkıntı var. HİSSE sayfasında İsim listenizi benzersizleştirdiğimizde
17 adet tekrarlı isim buldum. Bunlar aynı şahıslar mıdır yoksa aynı ad soyada sahip farklı şahıslar mıdır
listeden bunu ayır etmek mümkün görünmüyor. Aynı ad soyada sahip şahısları birbirinden ayıracak
bir ölçüte gereksinim var.
Kolay gelsin.

Geri