• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel sayfa silme ve yeni sayfa açma hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.
Ekli dosyada gizleme - temizleme vb.birden fazla makro kullanıyorum.
Neyden kaynaklı bilmiyorum ama sayfa silemiyorum ve yeni sayfa açamıyorum.
Sıkıntı nedir acaba? Size zahmet bakabilir misiniz?
Sayfa koruma şifresi 7895123
Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• HAKİM VE PERSONEL LİSTESİ Yazışmaa.zip
    1.7 MB · Gösterim: 5
Çözüm
Ek dosyadaki komutla korumasını kaldırmak istediğiniz excel dosyasını seçin.
Koruma kaldırıldı mesajından sonra aynı klasörde koruması kaldırılmış halini göreceksiniz.
Not: Excel dosyası zip, rar içinde olmamalı
Merhaba sayın Mozuer. Anladığım kadarıyla makro ile korunmuş. Makroyu çalıştır dediğimde şifre istiyor. Makronun içinde yazan şifre olan 7895123 yazdığımda ise Objest required hatası veriyor. Makroyu silip çalışma kitabının korumasını kaldırmak istediğimde ise yazdığınız parola doğru değil uyarısı veriyor. Sanırım makro ile açılacak ama nasıl olacak bulamadım. Gerekirse tüm makroları da kaldırmak suretiyle çalışma kitabını nasıl açabilirim acaba? Size zahmet bakabilir misiniz?

Çalışma kitabınız parola ile korunduğundan dosyanıza özel parolanın kaldırılmasına yönelik çalışma yapmamın doğru olmayacağını düşünüyorum.
Ancak; çalışmalarımda kullandığım parola kırıcı kodu paylaşayım...
Yeni bir *.xlsm kitabı oluşturup aşağıdaki kod uygulanır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Teşekkür ederim sayın Mozuer uygulayıp dönüş yapacağım

Yeni bir *.xlsm kitabı oluşturup aşağıdaki kod uygulanır.
Yeni bir *.xlsm kitabı oluşturup aşağıdaki kod uygulanır derken kodu mevcut çalışma kitabına uygulamayacakmıyım sayın Mozuer.
Yeni bir çalışma kitabına uygularsam başka çalışma kitaplarındaki kodlar da etkilenmez mi?

Çalışma kitabının modül sayfasına ekleyip çalıştır butonuna tıkladım ama bir sonuç alamadım sayın Mozuer.
Makro bilgim sadece var olanları eklemek ile ilgili sınırlı olduğundan size zahmet kodu nereye uygulayacağımı ve sonrasında düğme ekleme vb.kodu nasıl çalıştıracağımı detaylı olarak açıklarsanız memmun olurum

Ek dosyadaki komutla korumasını kaldırmak istediğiniz excel dosyasını seçin.
Koruma kaldırıldı mesajından sonra aynı klasörde koruması kaldırılmış halini göreceksiniz.
Not: Excel dosyası zip, rar içinde olmamalı

Ekli dosyalar

• RemoveProtect.xlsm
    26.3 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Deneyip dönüş yapacaım sayın mozuer

Teşekkür ederim sayın mozuer elinize sağlık. Çalışma kitabının korumasını kaldırdı.
Gönderdiğinizi sadece çalışma kitabı korumasını kaldırmak için mi kullanacağız.
Başka ne gibi işlemlerde kullanabilirim?

Teşekkür ederim sayın mozuer elinize sağlık. Çalışma kitabının korumasını kaldırdı.
Gönderdiğinizi sadece çalışma kitabı korumasını kaldırmak için mi kullanacağız.
Başka ne gibi işlemlerde kullanabilirim?
Çalışma kitabının ve aynı çalışma kitabına ait korumalı sayfaların tümünün korumasını kaldırır...

Teşekkür ederim sayın mozuer elinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri