• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel hücrelerinde toplam bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Jesusbey

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Örnek olarak x e-ticaret alışveriş sitesinde 5 adet ürünlü sepeti onaylıyoruz ve ödemeyi yapıyoruz. Sorun buradan sonra başlıyor kredi kartı ekstresinde tek ödeme çekiliyor ama faturaları tek tek geliyor ve tek tek muhasebe kaydı atılıyor. Ben kredi kartı ile olan harcamaları kontrol etmek istediğimde kredi kartı harcamaları=O harcamaya konu olan faturalar şeklinde ilerliyorum Bu incelemeyi kullandığım muhasebe programından aldığım excel ile kredi kartı excel formatında ekstre arasında yapıyorum eğer 1300 tl kredi kartı harcama karşılığında 3 adet fatura kesildiyse ve iki excelde varsa mutabık kalıyorum. Söz konusu faturalar kredi kartından ödeme yapıldığı günden 1 ay sonrada kesilebiliyor. Kavram olarak kontrol etmem mümkün değil sadece rakamlar ile kontrol sağlıyorum. Ama tek tek bulmam gerekiyor. Bu konu hakkında kontrolümü hızlandıracak yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Çözüm
Ekteki dosyayı İngilizce bir siteden aldığım kodlarla hazırladım ama yavaş çalışıyor.
"Scripting.Dictionary" ile bu konuda bir çalışma yapıla bilinir mi?
Not Bir kredi kartı ödemesi karşılığında 5 fatura bilgisini toplayarak kontrol ediyor.
İki Excel dosyası var birisinde fatura bilgileri var ve bu fatura bilgilerinin, diğer Excel'deki kredi kartı ödemeleri ile karşılaştırınca , eşleşenlerini mi bulmak istiyorsunuz.
Bu iki Excel dosyasının yapısı nasıl, örnek dosya ekleyin.

SıraNoFaturaNoÜcret
Şeklinde tablo oluşturup, biraz veri eklerseniz KOMBİNASYON ile olası kayıtları bulabiliriz. Bir kredi kartı ödemesi karşılığında en fazla kaç fatura olabiliyor.

Ekteki dosyayı İngilizce bir siteden aldığım kodlarla hazırladım ama yavaş çalışıyor.
"Scripting.Dictionary" ile bu konuda bir çalışma yapıla bilinir mi?
Not Bir kredi kartı ödemesi karşılığında 5 fatura bilgisini toplayarak kontrol ediyor.

Ekli dosyalar

• KOMBİNASYON.xlsm
    44.7 KB · Gösterim: 4
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri