• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel formülü yardım

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ademdas

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar;

Örnek Sütun: "Bu ipeksi bakım kremi, bilimsel olarak incelenmiş antioksidan E Vitamini açısından zengindir. Cildin görünümünü düzenlemeye, çevresel faktörlerin gerçekleştirdiği zararlara karşı korumaya ve erken yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.
Skualen ve seramidler ile cildinize yoğun bir bakım yapar, cildinize pürüzsüz bir his sağlar.
Uygulama:Sabah ve akşam temizlenmiş yüz bölgesine uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Boyun ve dekolte bölgesi için de uygundur."

excelimde bunun gibi sütünlar var ben bütün cümle sonundaki noktadan sonra <br /> karakterlerinin gelmesini istiyorum ve : ile biten kelimenin de başına <b> karakteri yine : biten kelimenin sonuna </b><br /> getirmek istiyorum bu şekilde bir formüle ihtiyacım var yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

örnek dosya ektedir

Ekli dosyalar

• liste_urunler_nusnus.1ticaret.com_20210318_1450 - Kopya (2).xls
    20 KB · Gösterim: 10
CTRL + H ile Bul ve Değiştir panelini açarak, istediğiniz değişiklikleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

1616151835939.png

Merhaba;
söylediğiniz işlemi yaptım fakat : önce gelen kelimenin başına <b> koymam gerekiyor bunu söylediğiniz işlem ile yapılmıyor sanırım kelimeler hepsi aynı olmadığı için

söylediğiniz işlemde <b> işaretini kelimenin sonuna koyuyor, sonunda : olan kelimenin başına <b> getirmesi lazım

Merhaba Arkadaşlar;

Örnek Sütun: "Bu ipeksi bakım kremi, bilimsel olarak incelenmiş antioksidan E Vitamini açısından zengindir. Cildin görünümünü düzenlemeye, çevresel faktörlerin gerçekleştirdiği zararlara karşı korumaya ve erken yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.
Skualen ve seramidler ile cildinize yoğun bir bakım yapar, cildinize pürüzsüz bir his sağlar.
Uygulama:Sabah ve akşam temizlenmiş yüz bölgesine uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Boyun ve dekolte bölgesi için de uygundur."

excelimde bunun gibi sütünlar var ben bütün cümle sonundaki noktadan sonra <br /> karakterlerinin gelmesini istiyorum ve : ile biten kelimenin de başına <b> karakteri yine : biten kelimenin sonuna </b><br /> getirmek istiyorum bu şekilde bir formüle ihtiyacım var yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

örnek dosya ektedir
Excel yazdığınınz yazının cümlenin başını sonunu bilmez ondan dolayı bir referans gerekir misal Enter tuşu ile geçişler gibi tabi bunu da değiştir özelliği ile yapamazsınız. tek hücrede birden fazla cümle var bu yüzden de kodlama ile enter tuşunun ascii kodu ile bulunarak değiştirilebilir. Tabi bazen çift enter kullanmışsınız. Bundan dolayı da acii kodu bulunduğunda bir önceki de aynısı değilse bu işlem yapılmalı kodlamada.

Merhaba Arkadaşlar;

örnek dosya ektedir
Bu kod ile bir üst mesajda anlattığım şekilde cümle sonlarına istediğiniz teri ekleyebilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• liste_urunler_nusnus.1ticaret.com_20210318_1450 - Kopya (2).xls
    39 KB · Gösterim: 2
  • Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    498.9 KB · Gösterim: 9
Dosyanız ektedir.
4 adet ":" için düzgün çalışır.

Ekli dosyalar

• Liste.xls
    50.5 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Formül mantığında uzmansınız @Balta Gerçekten tebrik ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri