• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel farklı sayfalardaki verileri toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

turgay1983

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
19
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Cümleten hayırlı akşamlar
benim bir tane Cari adlı excel sayfam var burada tüm cari firmalarımız var. ve Bankahareketleri,CariHreketler gibi bir sürü sayfam olacak. bu sayfalarda bir sürü borç ve alacak hareketi olacak. yapmak istediğim bu borç ve alacak hareketlerinin cari sayfasındaki verilerin Borç ve Alacak kısmında toplanması. her cariye ait cari kod var. toplama işlemi cari koda göre yapılacak. bu işlemi aslında her Usrform kaydettiğimde yapacak örnek usrGelenhavale,usrAlisFaturası,UsrSatisFaturasi Gibi formlarda kaydet butonuna bastığımda

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    563 KB · Gösterim: 14
Cümleten hayırlı akşamlar
benim bir tane Cari adlı excel sayfam var burada tüm cari firmalarımız var. ve Bankahareketleri,CariHreketler gibi bir sürü sayfam olacak. bu sayfalarda bir sürü borç ve alacak hareketi olacak. yapmak istediğim bu borç ve alacak hareketlerinin cari sayfasındaki verilerin Borç ve Alacak kısmında toplanması. her cariye ait cari kod var. toplama işlemi cari koda göre yapılacak. bu işlemi aslında her Usrform kaydettiğimde yapacak örnek usrGelenhavale,usrAlisFaturası,UsrSatisFaturasi Gibi formlarda kaydet butonuna bastığımda
aşağıdaki kodla Alış Faturası ve satış faturalarını yapabiliyorum ama Gelen Havale İle Giden havale işleminde yapamadım

For Y = 2 To 1000000
If Sheets("AlisFaturasi").Range("E" & Y).Value = "" Then Exit For
If Sheets("AlisFaturasi").Range("E" & Y).Value = TxCariKod.Value Then
Atoplam = Atoplam + Sheets("AlisFaturasi").Range("J" & Y).Value + Sheets("SatisFaturasi").Range("J" & Y).Value
Btoplam = Btoplam + Sheets("AlisFaturasi").Range("I" & Y).Value + Sheets("SatisFaturasi").Range("I" & Y).Value

End If

Next
For Y = 2 To 1000000
If Sheets("Cari").Range("A" & Y).Value = "" Then Exit For
If Sheets("Cari").Range("A" & Y).Value = TxCariKod.Value Then
Sheets("Cari").Range("L" & Y).Value = Atoplam
Sheets("Cari").Range("K" & Y).Value = Btoplam
Sheets("Cari").Range("M" & Y).Value = Sheets("Cari").Range("K" & Y).Value - Sheets("Cari").Range("L" & Y).Value

End If
Next

UsrCariListe.Listele

Hocam tüm carilere ait tüm hareketler, cari hareketler sayfasında olacak mı?
yani sadece cari hareketler sayfasından carilere ait borç alacak hesaplayabiliriz değil mi?

Hocam tüm carilere ait tüm hareketler, cari hareketler sayfasında olacak mı?
yani sadece cari hareketler sayfasından carilere ait borç alacak hesaplayabiliriz değil mi?
aslında evet hocam olacak. dediğiniz doğru. bir önceki copy işleminide siz yapmıştınız şimdi ise bu hareketlere ait toplamları almam lazım

Eğer dediğiniz gibiyse kolay hocam bugün vaktim yok yarın bakarım inşallah.
Umarım diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

Eğer dediğiniz gibiyse kolay hocam bugün vaktim yok yarın bakarım inşallah.
Umarım diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.
şimdiden teşekkür ederim. ilginize, eğer bitirebilirsem güzel bir program olacak inşallah

şimdiden teşekkür ederim. ilginize, eğer bitirebilirsem güzel bir program olacak inşallah
Evet ben de takip ediyorum çalışmanızı. Güzel bir ön muhasebe olur düşüncesindeyim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam şu kodu bir dener misiniz

Çözüm
1657181888483.png
Hocam cari hareket oluşturacak tüm formların (Kaydet) butonuna işaretlediğim şekilde hepsine yerleştirmeniz lazım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri