• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel Dosyasını KML Dosyasına Çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
117
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Excel dosyasındaki bilgilerimi kml dosyasına çevirmek istiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Excelden KML ye çevirme 2023.xlsm
    81.1 KB · Gösterim: 8
Online çeviriciler var xlsx to kml şeklinde araştırınız.

RBozkurt ilginiz için teşekkür ederim. Online çeviricilere excelde açıklamalar kısmına yüklemiş, kaydetmiş olduğum bilgileri paylaşmak sıkıntı olabileceği için Online çeviricilere pek sıcak bakmadım.

RBozkurt ilginiz için teşekkür ederim. Online çeviricilere excelde açıklamalar kısmına yüklemiş, kaydetmiş olduğum bilgileri paylaşmak sıkıntı olabileceği için Online çeviricilere pek sıcak bakmadım.
belki bu linkteki video işinize yarar:

murat_8181 bey ilginiz için çok teşekkürler sonuç alamadım.

siz sadece dosyadaki koordinatların KML dosyasınamı çevirmek istiyorsunuz

Merhabalar,
Dosyanız ektedir
İyi günler...

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Excelden KML ye çevirme 2023.xlsm
    86.5 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Sayın Caylak çok güzel olmuş elinize sağlık ihtiyaca cevap verdi.
Bir şey daha sormak isterim excel dosyası nerede ise oraya kaydetmesi güzel acaba hangi satır/kod o işlemi yapıyor.
Teşekkürler.

Sayın Caylak çok güzel olmuş elinize sağlık ihtiyaca cevap verdi.
Bir şey daha sormak isterim excel dosyası nerede ise oraya kaydetmesi güzel acaba hangi satır/kod o işlemi yapıyor.
Teşekkürler.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu satırda dosya yolu tanımlanıyor

Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri